Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaz Dağları'nda bakanlık incelemesi

  AA
  20.10.2007 - 15:53 | Son Güncelleme: 20.10.2007 - 15:54

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevlileri, altın madeni arama ve sondaj çalışmalarının yapıldığı Kaz Dağları'nda incelemelerde bulundu.

  Son günlerde altın madeni arama ve sondaj çalışmalarıyla gündeme gelen Kaz Dağları'nda inceleme yapmak üzere bölgeye gelen 4 kişiden oluşan bakanlık görevlileri, Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi Bahçedere köyü Fatma Kayası mevkisine gitti.

  Burada inceleme yapan bakanlık görevlileri, Fatma Kayası mevkindeki altın madeni arama ve sondaj çalışmalarının yapıldığı yerleri gezerek, rapor tuttu.

  Global Madencilik ve Taşımacılık Şirketi'nin sorumluları da bakanlık görevlileri tarafından yapılan inceleme çalışmalarına eşlik etti.

  Maden sahasında yapılan sondaj çalışmasının projeye uygun olup olmadığını denetlemek amacıyla bölgeye geldiği öğrenilen bakanlık görevlileri, yöre halkının konuyla ilgili görüşlerini de dinledi.

  Global Madencilik Danışmanı Jeoloji Mühendisi Cafer Yumak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Maden İşleri Müdürlüğünden görevliler, sondaj çalışmalarının yapılıp yapılmadığını ve yapılıyorsa nerelerde yapıldığını belirlemek ve yapılan çalışmaların kurallara uygunluğunu denetlemek amacıyla geldiler” dedi.

  Bakanlık görevlileri, sabah saatlerinde yaptıkları inceleme çalışmalarını tamamladıktan sonra bölgeden ayrıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı