Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kaz Dağları MTB parkuru olacak

Çanakkale Yenice ilçesinde 8 Mart 2015'te 'Anzak-Salcano-Dardanel MTB Cup' adıyla uluslararası bir yarış düzenlenecek. Kaz Dağları'nın eteklerinde gerçekleşecek yarış için Çanakkale Valiliği ve Yenice Belediyesi şimdiden çalışmalara başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çanakkale’nin Yenice ilçesi, bol oksijeni ve doğasıyla ideal bir dağ bisikleti parkuru... Bisiklet Federasyonu yeni sezonda, yeni yarış ve parkurlarla MTB (dağ bisikleti) yarışçılarını sevindirecek.

8 Mart 2015 tarihinde start verilecek federasyon dağ bisikleti yarışlarının bir ayağı da Çanakkale, Yenice ilçesinde 'Anzak-Salcano-Dardanel MTB Cup' adıyla C2 kategorisinde düzenlenecek.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, organizasyon öncesi iddialı bir açıklama yaparak, "İlimizi uluslararası bisiklet yarışları ve etkinliklerinin merkezi haline getireceğiz" dedi.

Kaz Dağları MTB parkuru olacak

VALİ ÇINAR: ÇANAKKALE BİSİKLETİN MERKEZİ OLACAK
Çanakkale Valiliği olarak 'Anzak-Salcano-Dardanel MTB Cup'a gerekli bütün desteği vereceklerini ifade eden Çınar, şöyle konuştu:

"İlimizin manevi ruhuna, tarihi, doğal, turistik ayrıcalığına yaraşır bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak olmaktan gurur duymakla beraber, ilimizi uluslararası bisiklet yarışlarının ve organizasyonlarının yapıldığı bir merkez haline gelmesi yönünde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu bağlamda bütün bisiklet tutkunlarını 2015’de Çanakkale’de ağırlamaktan büyük bir onur duyacağız."

Kaz Dağları MTB parkuru olacak

Çanakkale'de Gelibolu Yarımadası'nda 2012 yılından bu yana her yıl 'Şehitlere Saygı Turu' adıyla bisiklet turu düzenleniyor.

YENİCE BELEDİYE BAŞKANI'NDAN TAM DESTEK
Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar da şampiyona sayesinde ilçelerinin adını uluslararası platformda duyurma şansını yakalayacaklarını söyledi. Başkan Acar, "Kazdağları eteklerinde, önümüzdeki günlerde belirlenecek etap üzerinde gerçekleştirilecek bu yarışlar sayesinde İlçemizin adını duyurarak ilçeye önemli bir turizm geliri kazandıracağımıza inanıyorum" dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler