Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayyumların ilanı yapılmadı

  Neşe KARANFİL / ANKARA
  29 Ekim 2015 - 00:06Son Güncelleme : 29 Ekim 2015 - 10:15

  KOZA İpek şirketlerine yapılan tebligatla kayyumlar hukuken görevlerine başladılar. Kayyumların görevi mevcut yönetim kurulunun yetkileri kadar olacak. Ankara 5. Sulh Ceza Hâkimliği’nin Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına ilişkin kararından sonra tebliğler yapılıyor.

  Kayyum yorumu: Bizim bildiklerimiz bize...
  Kayyum yorumu: Bizim bildiklerimiz bize...
  Davutoğlu'ndan kayyum yorumu
  Hem kapıyı hem yayını kestiler
  Basın mensuplarına polis müdahalesi
  Tarık Toros görevden alındı
  'Şirket zarara uğrarsa kayyuma döner'
  Bugün TV Kanaltürk yayınları kesildi
  10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu  Tebliğlerin yapılmasının ardından öncelikle kayyumlar kendi aralarında yönetim kurulu toplayacaklar ve yönetim kurulu başkanını seçecekler. Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun 133. maddesinin 1. fıkrasında, soruşturma ve kovuşturma sürecinde hâkim veya mahkemenin şirket işlerinin yürütülmesiyle ilgili olarak kayum atayabileceği belirtildikten sonra, “Atama kararında, yönetim organının karar ve işlemlerinin geçerliliğinin kayyımın onayına bağlı kılındığı veya yönetim organının yetkilerinin tümüyle kayyuma verildiği açıkça belirtilir.

  Kayyım tayinine ilişkin karar, ticaret sicili gazetesinde ve diğer uygun vasıtalarla ilan olunur” hükmü yer alıyor. Dün öğle saatlerinden itibaren resmi tatil başladı. Bugün de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olduğu için resmi tatil devam ediyor.

  Bu durum da kayyumların atanmasına ilişkin kararın ticaret sicilde yayınlamasını geciktirecek. KOZA-İPEK Holding avukatlarının verdiği bilgiye göre, kararın tebliği ile birlikte kayyumların görevi hukuken başlamış oluyor. Ancak kayyumların fiilen göreve başlaması için Ticaret Sicil Gazetesi’nde ilan edilmesi gerekiyor. Bu ilanla birlikte kayyumlar da fiilen göreve başlayacaklar.

  İŞTE O KAYYUMLARİŞTE O KAYYUMLAR
  Koza İpek grubuna atanan kayyumlar arasında, Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de var.

  Kayyumların ilanı yapılmadı

   

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı