GeriFutbol Kayyum için resmi süreç başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayyum için resmi süreç başladı

Kayyum için resmi süreç başladı
refid:21494832 ilişkili resim dosyası

Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Diyarbakırspor'a “kayyum” ataması yapılması için yasal süreç başlatıldı.

Yeşil kırmızılı ekibin yaklaşık 20 gün önce ikinci kez yapılan olağanüstü kongresinde de yönetimin oluşmaması üzerine genel kurulda divan başkanı seçilen Veysi Alphan, 4 gün önce olağanüstü genel kurul tutanaklarını İl Dernekler Müdürlüğü'ne teslim etti. Bunun üzerine İl Dernekler Müdürlüğü, kayyum ataması yapılması için mahkemeye başvuruda bulundu.

İl Dernekler Müdürü Mehmet Selim AA muhabirine, genel kurulda divan başkanı seçilen Veysi Alphan'ın evrakları teslim etmesinin ardından, hazırladıkları evraklarla Diyarbakır Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuruda bulunduklarını belirterek, mahkemenin uygun göreceği tarihte Diyarbakırspor'a kayyum ataması yapacağını söyledi.

Önceki sezon Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Diyarbakırspor'da yapılan olağanüstü kongrelerde yönetim oluşmaması üzerine dönemin kulüp müdürü Muhittin Ateş, mahkeme kararıyla kayyum olarak atanmıştı.

Futbolcular valilikten destek talep etti

Beraberlerinde Teknik Direktör Enver Aylak ile Diyarbakır Valiliği'ne giden yeşil kırmızılı 25 futbolcu, Vali Mustafa Toprak ile görüşmek istedi. Vali Toprak'ın il dışında bulunması nedeniyle futbolcuları Vali Yardımcısı Mustafa Can kabul etti.

Teknik Direkör Aylak görüşmede yaptığı açıklamada, kulüpte yönetim sorunu bulunduğunu belirterek, “kayyum” ataması yapılması için yasal süreç başlatıldığını söyledi. Yönetim sorununun yanı sıra kulübün geliri bulunmadığını bu nedenle futbolculara yemek vermenin dahi sıkıntısını yaşadıklarını kaydeden Aylak, şöyle dedi:
“Kulübün yaşadığı sıkıntının sorumlusu bu zor şartlara rağmen forma aşkı için mücadele eden genç oyuncularımız değil. Valilikten bu futbolculara destek olunmasını istedik. Görüşmede futbolcularımız yaşadıkları sıkıntıları vali yardımcısına iletme fırsatı buldu. Vali Yardımcısı Can da sıkıntılarımızı Vali Mustafa Toprak'a aktaracağını söyledi. Bu kulübün sıkıntısı çok büyük olmasına rağmen maalesef ilgilenen yok. Perşembe günü de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i ziyaret etmeyi planlıyoruz. Valiliğin ve belediyenin sorunların çözümüne katkı yapmasını istiyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle