« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'ye klima taktırılıyor

FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda grup maçlarının oynanacağı Kayseri Atatürk Spor Salonu'na 225 bin lira harcanarak yeni klima sistemi taktırılıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası A Grubu müsabakalarının Kayseri Kadir Has Spor Salonu'nda 6 ülke takımının katılımıyla, 28 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Şahan, takımların antrenmanlarını da Atatürk Spor salonu'nda yapacaklarını, ancak salonun yeterli olmayan klima sisteminin yapılan inceleme sonrasında yenilenmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

İl Müdürü Yahya Şahan şöyle devam etti: “Bu şampiyona ile ilgili olarak FIBA yetkilileri Kadir Has Spor Salonu'nda denetim ve incelemelerde bulundular.
Şampiyonada antrenman salonu olarak kullanılacak olan Atatürk Spor Salonu çok beğenilmesine rağmen şampiyonanın Ağustos ayında oynanacak olması, beraberinde salonda güçlü klima sistemlerini zorunlu hale getirmiştir.

Yapımı Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından üstlenilen ve yaklaşık 225 bin TL'ye mal olacak klima sistemleri Basketbol Federasyonu tarafından yaptırılmaya başlanmıştır.

10 Mayıs 2010 tarihinde federasyona tahsis edilen Atatürk Spor Salonu soğutma sistemleri 30 Mayıs 2010 tarihinde bitmiş olarak İl Müdürlüğümüze teslim edilecektir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz