Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserispor'dan Gökhan ve Mehmet açıklaması

Kayserispor Genel menajeri Süleyman Hurma, milli maçlar ve üç büyüklerle oynadıkları her maç sonrası Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal sendromu yaşandığını, iki gözde oyuncuyu sezon sonuna kadar kadrolarında tutacaklarını ve hiç kimsenin ara transferi bahane ederek kapılarını çalmamalarını, kulübü ve oyuncularını rahat bırakmalarını istedi.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ(DHA)
SON GÜNCELLEME

Süleymen Hurma, "Herkes işine gücünü baksın. Bizim de oyuncularımızı da rahat bıraksın. Kimse kendi kendine gelin-güvey olmasın. Gökhan ile Mehmet Topuz'un oynadıkları her milli maç ve üç büyüklerle yaptığımız karşılaşma sonrası, transfer söylentileri temcit pilavı gibi ısıtılıp, ısıtılıp gündeme getiriyor. Laftan sözden anlamayanlardan bıktık, usandık"dedi.

Fransa'nın Lend ve Saint German takımının Gökhan Ünal'la ilğilendiğini, Fransızların Türkiye Spür liginde bu sezon çok sayıda oyuncu izlediğini doğrulayan Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, "Türk kulüpleri gibi Fransız kulüpleri ve diğer yabancı kulüpler de Süper ligi izliyor. Süper ligde de en gözde oyuncular bizde olduğu için Kayserispor'un maçlarını takip ediyorlar. Bundan doğal bir şey olamaz. Bizi Türkiye'deki kulüpler gibi taciz etmiyorlar. Oyuncularımızın kafasını karıştırmıyorlar, medyaları vasıtasıyla üstümüzü üstümüze gelip baskı kurmuyorlar. Sezon bitiminde gelirler, karşılıklı olarak konuşuruz" şeklinde konuştu.

Üç büyüklerin sürekli olarak sistematik şekilde gerek yöneticileri gerekse medya aracılığıyla Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal üzerinde baskı kurmaya çalıştıklarını, Kayserispor Kulübünü zorda bırakmak için her türlü yönteme başvurduklarını belirten Süleyman Hurma, ocak ayındaki ara transfer öncesi , bu iki oyuncunun Galatasaray maçında serğilediği performans sonrası yine taciz edildiklerine dikkati çekerek " Mehmet Topuz olsun, Gökhan Ünal olsun, çok karakterli çocuklar. Bu kadar baskı, bu kadar çabaya rağmen, Kayserispor kulübüyle, yani bizimle hareket ettiler. Onları gerçekten kutluyoruz. Bu sezon şu ana kadar çektiğimiz sıkıntıların,istikrarsızlığın bir bölümü bu baskılardan ve kafa karıştırma metotlarından kaynaklanıyor. kulüp olarak bizi, oyuncularımızı ve diğer oyuncularımız sürekli taciz ediliyoruz. Her büyük maç öncesi her milli maç öncesi ve sonrası Gökhan Ünal ile Mehmet Topuz'un transferi ısıtılıp, ısıtılıp temcit pilavi gibi önümüze getiriliyor. Ara transferde de kimseyi vermiyoruz. Bunu herkes aklına koysun. Bizimle ilgili , oyuncularımızla ilgili kimse hesap yapmasın" diye konuştu.

"TÜRKİYE'NİN EN İYİ İKİ OYUNCUSU BİZDE "

Kayserispor'un gözde iki oyuncusu Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal'ın Türkiye'nin en iyi iki futbolcusu olduğuna dikkati çeken Hurma, " Hiç kimse kusura bakmasın ama Türkiye'nin hem orta sahada hem de forvette en iyi iki oyuncusuna sahibiz. Diğer meslektaşları alınmasın ama bunu açıkça ,net olarak söylüyorum. Örneğin Mehmet Topuz, savunma yapıyor,hucuma katılıyor, pas veriyor,şut atıyor, Allah nazardan saklasın sahanın her yerinde mücedele ediyor. Gökhan Ünal deseniz,Türkiye'nin en iyi forveti hem kafayla hem ayakla rakip eksiltip,gollerini atıyor" diye sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler