« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserispor'da tek yol galibiyet

Kayserispor Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Büyükbaş, Fortis Türkiye Kupası'nda yarın karşılaşacakları Fatih Karagümrük maçıyla ilgili olarak, “Telafisi olmayan bir maça çıkacağız. Mutlak galibiyet almamız gerekiyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Büyükbaş,  ligde olduğu gibi kupaya da özel önem verdiklerini ve final oynamak yönünde hedef belirlediklerini kaydetti.

Grupta oluşan puan durumu nedeniyle yarın iç sahada oynayacakları Fatih Karagümrük maçını mutlaka kazanmak zorunda olduklarını belirten Büyükbaş, bunu başaracak kadro ve kazanma hırsına sahip olduklarını söyledi.
Maçı, kolay bir maç olarak görmediklerini, ikinci lig ekibi olsa da maça büyük bir ciddiyetle hazırlandıklarını ifade eden Büyükbaş, şunları söyledi:  “Hafta başından beri yapılan hazırlıklarda teknik heyet ve takımımızın yanında olup, onlara destek verdik. Gördük ki, takımımız tamamen ligi unutup, kupa maçına konsantre olmuş. Bu durum, bizleri çok sevindirdi. Çünkü, kupada hedefimizi final olarak belirledik ve buna ulaşmak istiyoruz. Yarınki maçta da, iyi futbolla galip gelerek, gruptan lider olarak çeyrek finale yükselmek istiyoruz.”

Büyükbaş, tek farklı da olsa galip gelmelerinin kendileri için yeterli olacağını hatırlatarak, takımın bu gerçeğe göre oyun planı kuracağını ve daha fazla gol için yüklenmeyeceğini bildirdi.

Taraftar desteğine ihtiyaç duyacaklarına değinen Büyükbaş, ”Vefakar taraftarımızı bu maçta da tribünde görmek istiyoruz. Onların desteği bizim en büyük avantajımız olacak. Stada gelip, bizi desteklesinler” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz