Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserispor "ümitli"

Kayserispor Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Ümit Milli Takıma seçilen futbolcularıyla gurur duyduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kayserispor, 5 Eylül Çarşamba günü deplasmanda İtalya, 8 Eylül Cumartesi günü de İstanbul'da Hollanda ile oynanacak özel maçlar için 4 futbolcuyla Ümit Milli Takıma en fazla oyuncu gönderen kulüp oldu.

Kayseri temsilcisinden Nurettin Kayaoğlu, Deniz Doğan Mehmet, Kamil Ahmet Çörekçi ve Engin Bekdemir, teknik direktör Tolunay Kafkas tarafından aday kadroya çağrıldı.

Kulüp Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Kayserispor'un son yıllarda genç sporculara yatırım yaptığını belirtti.

Bunun sonucunda da genç futbolcularının milli takımlara çağrıldığını ifade eden Ortaköylüoğlu, “Futbolcularımızın genç milli takımlarda yer alması Kayserispor için gelenek haline geldi diyebiliriz. Biz genç ve yetenekli futbolcuları tercih ettiğimiz gibi onlar da takımımızda şans bulabildikleri için bizi tercih ediyor. Bu bakımdan Kayserispor gençlerin tercih edilmesine öncülük eden bir kulüp haline geldi” dedi.

Genç futbolculardan çok 'ümitli” olduklarını vurgulayan Ortaköylüoğlu, “Futbolcularımızla gurur duyuyoruz. Çok daha iyi yerlere geleceklerinden de hiç şüphemiz yok. Bizim amacımız mili takımlara gönderdiğimiz futbolcu sayısını daha çok artırmak. Umut ediyoruz ki bu futbolcularımız gelecekte (A) Milli Takımımızın iskeletini oluşturacaktır. Onlara maddi ve manevi destek kulübümüz tarafından sağlanıyor, sağlanmaya da devam edilecek” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz