« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserispor Fortis Türkiye Kupası'nda iddialı

Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur, ligde gösterdikleri başarıyı Fortis Türkiye Kupası'na da yansıtmak istediklerini belirterek, “Ligdeki ağırlığımızı kupada da göstermek istiyoruz” dedi.

KAYSERİ (A.A)
SON GÜNCELLEME

Recep Mamur, yaptığı açıklamada, perşembe günkü Fatih Karagümrük maçına büyük önem verdiklerini belirtti.
Rakiplerinin ikinci lig ekibi olmasının, maçın kolay geçeceği anlamına gelmediğini kaydeden Mamur, küçümseme hatasının faturasının pahalıya mal olduğunun örnekleri bulunduğunu ve kendilerinin bu hataya düşmeyeceğini söyledi.
Diyarbakırspor galibiyetinin ardından kupa maçı hazırlıklarının neşeli geçtiğini ve futbolcularının Fatih Karagümrük maçına konsantre olduğunu ifade eden Mamur, şunları söyledi:

“Beraberlikte bile eleneceğimiz bilinciyle, rakibimizi küçümsemeden maça çıkarak galip gelip, gruptan lider çıkacağız. Başarıya giden merdivenleri sağlam adımlarla tırmanmak istiyoruz. Büyük konuşmak istemiyoruz ama hedeflerimizi de yüksek tutuyoruz. Önce çeyrek finale çıkacağız. Güzel futbolumuzun bizi finale kadar götüreceğine inancımız sonsuz. İyi futbolumuzun, başarıya kilitlenmiş kadromuzun ödülünü bir gün mutlaka alacağız.”

“MADDİ KAYGIMIZ YOK”

Recep Mamur, takımımın 11. haftadan itibaren lig üçüncüsü olarak istikrarlı bir performans çizdiğini söyledi.
Kurumsallaşma yönünde başlattıkları çalışmaların meyvelerini almaya başladıklarını, kulüp çaycısından futbolcusuna, teknik direktöründen yöneticisine kadar tek vücut olarak tamamen başarıya kilitlendiklerini vurgulayan Mamur, şöyle devam etti:

“Maddi kaygıları olmayan bir kulübüz. Kapımızı çalacak hiç bir alacaklımız yok. Bizim tek işimiz var. O da başarıya ulaşmak. Güzel bir hava yakaladık. Bunun da devamını getirmemiz gerekiyor. Lig üçüncüsü olmak Kayseri kenti için geç kalınmış bir başarıdır. Bu kentin insanlarına, bu başarıların az olduğunu düşünüyorum. Sabırla, daha güzel yarınlara ulaşacağımızdan taraftarımızın şüphesi olmasın.”


Bunları da Beğenebilirsiniz