« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserispor Asbaşkanı: Rehavet değil yorgunluk

Hafta içinde Tiran'ı deplasmnda 2-0 yenmesine karşın Galatasaray'dan 4 gol yiyen Kayserispor'da, asbaşkan Şaban Miraboğlu, takımlarını olumsuz etkileyen nedenin yorgunluk olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şaban Muraboğlu, geçen hafta ligin ilk maçında Trabzonspor'u yenen takımlarının 10 Ağustos Çarşamba günü de UEFA Kupası 2. ön eleme turunda deplasmanda Arnavutluk'un Tiran takımını mağlup ettiğini hatırlatarak, "Bir hafta içinde 2 üst düzey maç oynadık. Bunu mazeret olarak dile getirmiyoruz ancak, bizi Galatasaray karşısında olumsuz etkileyen rehavetten öte yorgunluktu. Henüz Trabzonspor ve Tiran maçının yorgunluğunu üzerinden atamayan takımımız Galatasaray'ın karşısına çıktı ve beklemediğimiz bir skorla yenildi. Tabii şunu da gözardı etmemek gerekir, karşılaşma golsüz devam ederken Muhammet'e yapılan faul, herkesin ortak görüş bildirdiği gibi penaltı ve kırmızı kart olarak değerlendirilseydi durum daha farklı olabilirdi."  diye konuştu. 

Karşılaşmanın ikinci yarısında iyi oynamadıklarını ifade eden Muraboğlu, 2 golden sonra çözüldüklerini belirtti..

Galatasaray maçında sakatlanan Gökhan Ünal'ın bugün İstanbul'da MR'ının çekileceğini belirten Miraboğlu, milli takıma da çağrılan bu futbolcunun durumunun henüz netlik kazanmadığını bildirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz