« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'nin zirve yürüyüşü

Kayserispor sahasında oynadığı hiç bir maçı kaybetmedi. Kayserispor bu aldığı puanlarla zirve yürüyüşünü sürdürüyor.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor maçında elde ettikleri üç puanla, puan cetvelinde zirveden kopmayan ve nefesini üstteki takımların ensesinde hissettiren Kayserispor, kendi evinde yenilgi yüzü görmeden, emin ve kararlı adımlarla tırmanışını sürdürüyor.

Sarı kırmızılı ekibin elde ettiği 25 puana dikkati çeken Kayserispor Teknik direktörü Tolunay Kafkas, kalan 4 maçı da en az puan kaybıyla kapatmayı hedeflediklerini söyledi. Kafkas " İlk yarı sonunda zirveden kopmamış bir sıralama içinde olacağımızı umuyorum. İkinci yarıda Antalya'da yapacağımız kampta, kadromuza katacağımız bir orta saha oyuncusuyla birlikte ligde fırtına gibi esip, Avrupa Kupalarını hedefleyeceğiz" dedi.

Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas, Diyarbakırspor maçının umdukları gibi zor geçtiğine de değinerek "Diyarbakırspor'u iyi ağırlamak bizim için önemliydi ve Kayseri camiası, basın, taraftar ve kulüp olarak iyi ağırladığımızı düşünüyorum. İyi mücadale ettik, rakibimiz karşısında net gol pozisyonlarını biz yakaladık. Oyunu güçleştiren bir takıma karşı oynamak bizim için hem bir tecrübe oldu hem de istediklerimizi yapma adına olumlu şeyler verdi. Ufak tefek eksiklerimiz var. Onları da giderdiğimiz zaman takım olarak daha iyi yerlere gelmeye, seyir zevki daha iyi bir takım izletmeye gayret edeceğiz." şeklinde konuştu.

Kafkas, sarı kırmızılı camia olarak Diyarbakırspor'u ve taraftarlarını Kayseri'de en iyi şekilde ağırladıklarını vurgulayarak, "Şehir olarak bir çok şeyi aştığımızı düşünüyorum. Centilmen bir taraftarımız var. Sonuçta bu bir spor. Bugün biz kazandık, yarın Diyarbakırspor kazanabilir. Önemli olan centilmence geçmesi. Diyarbakırspor'u iyi ağırlamak bizim için önemliydi . Kayseri camiası adına, basın, taraftar ve kulüp olarak iyi ağırladığımızı düşünüyorum" diye konuştu.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz