« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'nin tek eksiği Cangele

Kayserispor'un pazar günü seyircisi önünde oynayacağı zorlu Bursaspor karşılaşmasında tek eksiği kırmızı kart cezalısı Cangele...

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Turkcell Süper Lig'de 29 puanla 3'üncü sırada bulunan Bursaspor'la 28 puanla 5'inci durumdaki Kayserispor'un pazar günkü mücadelesi Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda 13.30'da başlayacak.

Zirve mücadelesindeki 2 takımdan Kayserispor'un artıları şöyle:

1) Kayserispor, bu sezon sahasında henüz yenilgi yüzü görmedi.

2) Yönetimin maç biletlerini 1 ve 2 TL yapması, Kayserisporlu futbolculara tribünlerin ilk kez tamamen dolmasıyla önemli bir destek sağlayacak.

3) Kayserispor'da Tolunay Kafkas'ın nokta transferleriyle gençlik aşısı tuttu. Tolunay Kafkas'ın güvenip forma verdiği Serdar, Merter, Furkan, Abdullah, Bilal Aziz, Umut Koçin, Semih, Ömer gibi genç futbolcular, onbirde sıkça yer almaya başladı. Yeni transferler, Makakula, Gökhan Emreciksin ile Hakan Aslantaş da formlarının zirvesinde.

4) Halef-selef olan 2 teknik adamdan Tolunay Kafkas, bu maçtaki rakibi Ertuğrul Sağlam'dan daha avantajlı. Zira, Kayserispor'un kadrosu Ertuğrul Sağlam'ın bıraktığı Kayserispor onbiri değil.

5) Takımın jokeri kaptan Ali Turan, Saidou, Aydın ve Mehmet Eren, oyunun kaderini her an değiştirecek kapasitede.

6) Kayserispor'un tek dezavantajı, takımı ateşleyen, Makakula'yı gol pozisyonlarına sokan Cangele'nin Manisaspor maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle, bu hafta cezalı oluşu. Kafkas'ın tercihi, Cangele ile benzer özellikler taşıyan kanat oyuncusu tarzındaki forvet oyuncusu Triosi mi, yoksa Semih Aydilek ve Ömer Şişmanoğlu'ndan yana mı olduğu maç saatinde belirlenecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.