Kayseri'nin devi icradan satılık

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
27.09.2012 - 15:41 | Son Güncelleme:

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin kurucularından ve OSB’nin ilk yatırımcısı olan Katartaş Şirketler Grubu’na bağlı Mimataş Tekstil Sanayi AŞ’nin fabrikası icradan alıcı bekliyor. Fabrika için belirlenen değer 92 milyon TL seviyesinde.

Tekstil sektöründeki geçmişi 75 yılı aşan ve üçüncü nesil tarafından yönetilen Katartaş Grubu’na bağlı bulunan Mimataş Tekstil, Türkiye’nin en büyük iplik üreticisi fabrikalarından biri konumundaydı.

Tekstildeki geçmişi 1936 yılına dayanan Katartaş Grubu’nda 1000’in üzerinde kişi çalışıyordu. Grubun krize girmesinin sebebi bankaların kredilerini erken çağırması olarak gösterilmişti.

Fabrika için belirlenen muhammen bedel 92 milyon 280 bin TL seviyesinde. İcraburada.com isimli sitede yer alan şartnameye göre ilk icra ihalesi 2 Kasım 2012 günü yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda satış 12 Kasım günü yenilenecek.

Mimataş Tekstil, Mart 2007’de Özbek-İsveç ortaklı Aim Tekstil Fabrikası’nı 48 milyon dolar bedel ile satın almıştı. Kayseri Serbest Bölge’de bulunan ve 103 bin metrekare kapalı alan üzerinde bulunan Mimataş Tekstil’in birinci icradan satışı 23 Temmuz’da yapılacak.

dgokce@hurriyet.com.tr

 

 

 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı