KAYSERİ HABERLERİ

Kayserili Yetimler Suriyeli Yetimlere Sahip Çıktı

IHA
05.09.2015 - 11:49Son Güncelleme :

KAYSERİ YETİM

IHA

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fecir Bilinçlendirme ve Yardımlaşma Kulübü ile İHH Kayseri Şubesi tarafından yürütülen ’Minik Eller Can Suyu Verecek’ Projesi kapsamında 80 yetim çocuğun yetiştirdiği sebze ve meyveler, Kayseri’de yaşayan Suriyeli ailelere verildi. Yetiştirdikleri ürünlerin hasadını kendileri yapan yetim çocuklar, Suriyeli çocuklar ile buluşarak, sebze ve meyveleri teslim etti.
ERÜ Fecir Bilinçlendirme ve Yardımlaşma Kulübü ile İHH Kayseri Şubesi tarafından yürütülen ’Minik Eller Can Suyu Verecek’ Projesi ilk meyvesini verdi. Proje kapsamında ERÜ Kampüsü içerisinde yer alan bahçede meyve ve sebze yetiştiren çocuklar, ilk hasatlarını da Suriyeli yetim çocuklar ile paylaştı. Sabah saatlerinde bahçeye gelen çocuklar, kendi elleri ile topladıkları sebze ve meyveleri, düzenlenen etkinlik ile Suriyeli çocuklara teslim etti. Proje hakkında bilgiler veren Fecir Bilinçlendirme ve Yardımlaşma Kulübü Başkan Yardımcısı Güler Kara, "Burada kulüp olarak çeşitli bilinçlendirme ve yardımlaşma faaliyetleri yürütüyoruz. Yapmaktan gurur duyduğumuz faaliyetlerden biriside yetim çalışmalarıdır. Buradaki çocuklarla derslerinde yardımcı olarak tanışmaya başladık. 2 senedir akademik derslerinde yardımcı oluyoruz. Çocuklarımızın bir çoğu da küreselleşen dünyada sebze ve meyve yetiştiriciliğini bilmiyorlar. Biz onların rehabilitasyonu için böyle bir çalışma düşündük ve ziraat fakültesi ile birlikte bu projeyi gerçekleştirdik. ilk olarak haziran ayında fide dikimini gerçekleştirdik" dedi.
Kara, "Çocuklarımızın evlerinde ulaşabilecekleri her şeyi burada yetiştirmeye gayret ediyoruz. Asıl amacımız yardımlaşma bilincini kendimizden sıyırarak onlarında içselleştirmesini sağlamaktır. Burada hasadı topladıktan sonra çocuklarımız hasadı kendi elleri ile Suriyeli çocuklara verecekler. Bu sayede aralarındaki kardeşlik bilinci, bizim Müslümanlar olarak bir aile olduğumuzun bilincini onların üzerinde sağlayabileceğimizi düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayserili Yetimler Suriyeli Yetimlere Sahip Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 11 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayserili Yetimler Suriyeli Yetimlere Sahip Çıktı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı