Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserili sevgilim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yavuz GÖKMEN

Kayserili sevgilim, bu yazıyı sana adıyorum. İnanıyorum ki, sen sarı kırmızılı renklerinle bende hiç ayrılmayacaksın. Belki seni çok özleyeceğim, ama mutlaka dönüp bana geleceksin. Bir gün mutlaka seninle çılgınca kucaklaşacak ve şimdiye kadar geçirdiğimiz boşuna zamanları hayıflanacağız.

Dün gece ben Kayserispor'u bu gözle seyrettim. Çünkü çok gol yeseler bile, asla ezilmediler. Hiçbir zaman oyundan kopmadılar ve özellikle durumu 2-1 yaptıktan sonra G.Saray'ın üzerine çılgınca saldırdılar. Onlar sıradan bir futbol takımı değildiler. Çünkü sırtlarında sevgililer sevgilisi sarı kırmızılı forma vardı ve bu yüzden G.Saray'la oynadıkları sırada bile ben onları çok seviyordum.

Ne var ki, bu yazdıklarım kesinlikle duygusal satırlar değildir. Onlar, G.Saray'la başabaş mücadele ettiler ve sonunda kaderlerine boyun eğmek zorunda kaldılar. Umuyorum ki, bundan sonraki maçlarda kazanacaklar ve benden ayrılmayacaklardır.

G.Saray'a gelince... Bu maçta G.Saray, Kayserispor'un soluğunu her an ensesinde duydu ve hiçbir zaman rahatlayamadı. Eğer Hakan Şükür inanılmaz bir kafa vuruşuyla perdeyi açtıktan sonra muhteşem asistleriyle farkı artırmak için çırpınmasaydı, bu maçta her şey olabilirdi. Ne var ki, inatla mücadele eden G.Saraylı oyuncular karşılarında sarı kırmızılı forma giymiş Kayserili oyunculara duygusal olarak hoşgörüyle baktılarsa da skorda acımadılar.

Son sözüm Beşiktaş'a. Yenildiklerine çok sevindim. Şampiyonluk yolunda onlara ihtiyacımız yoktu. Kupayı da onlar almadılar, biz onlara hediye ettik. Ama onlar bunu anlayamadılar.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler