« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayserili holiganlar aranıyor

Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu 17 holigan ile ilgili kararını açıkladı.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu'nun bir yıllık dönemde 194 holigana Spor'da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanun uyarınca çeşitli para cezaları verdiği, bunlardan 17'sinin adreste bulunamadıkları için tebligat yapılamadığı belirlendi.Bu arada Kayserispor- Bursaspor maçında küfür eden 2, sahaya giren 1 holigana ise 560 ve 1120'şer TL para cezası verildi.

Vali Yardımcısı Mehmet Polat başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu , Büyükşehir Belediye Kadir Has Stadında 6 Aralık'da oynanan Kayserispor-Bursaspor maçında küfür ve hakaret eden 19 yaşındaki B.Ö ile 33 yaşındaki N.B'a 1120 TL'şer , sahaya atlayan 22 yaşındaki G.D 'ı 560 TL para cezasına çarptırdı. İl Spor Güvenlik Kurulunun bir yıllık dönemde 5149 sayılı Spor'da Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair kanuna aykırı hareket eden 194 holigana çeşitli para cezaları verdi. Ancak ,bunlardan 10'u Kayseri'de 7'si İstanbul başta olmak üzere başka illerde oturan toplam 17'sine ceza tebliği adreslerinde bulunamadıkları için ulaşılamadı. 17 holiganla ilgili olarak polis ve Gençlik Spor Müdürlüğü avukatlarının ikinci kez gerekli girişimde bulunduğu belirlendi.

Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu, toplu bilet satışı yapılmaması, biletlerin üzerinde TC kimlik numaralarının yer alması, B.B Kadir Has Stadında meşrubat ve suların plastik kaplarda olmasına rağmen ağızlarının açık olarak satılmasını kararlaştırdı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz