KAYSERİ HABERLERİ

Kayserigaz’dan ’Fazla Ücret’ Açıklaması

IHA
09.10.2015 - 16:03Son Güncelleme : 09.10.2015 - 16:04

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Kayserigaz tarafından yapılan açıklamada, "Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu, bazı doğalgaz dağıtım şirketlerinin abonelerinden fazla ücret aldığının tespit edildiği, fazla ücret alan şirketler listesinde Kayserigaz’ın da isminin bulunmasını içeren açıklaması sebebiyle Kayserigaz, bu açıklamayı yapma gereği duymuştur" ifadesinde bulunuldu.
Kayseri Gaz tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
"Söz konusu habere konu olan bedel “İç Tesisat Kontrol Bedeli” adı altında abonelerin abonelik işlemleri sırasında alınan ve miktarı EPDK tarafından belirlenen bedeldir. Bu bedelin tahakkuku ile ilgili olarak, bazı doğalgaz dağıtım şirketleri bu bedeli her aboneden alırken, bazı doğalgaz dağıtım şirketleri bir daireye ilk kez abonelik yapılırken tahsil etmişlerdir. EPDK aldığı bu kararla mevzuattaki belirsizliği gidermiş ve sadece bir daireye ilk kez abonelik yapılırken bu bedelin alınabileceği kararını vermiştir. EPDK bu kararı alırken geçmişte bu uygulamayı farklı yapan şirketlere, bu uygulamanın EPDK’nın açıkladığı görüşü doğrultusunda yapılması gerektiğini bildirmiştir. Bu görüş sonrası Kayserigaz, 2010-2013 yılları arasında almış olduğu bu bedelleri, abonelerden Kayserigaz’a herhangi bir talep gelmesini beklemeden, 2 yıl önce abonelere iadesini gerçekleştirmiştir. Ayrıca bedellerin iade edilmesine dair bilgilendirme, abonelere iletilen aylık tüketim faturalarının alt kısmından ve www.kayserigaz.com.tr internet adresimizden açıklama, SMS, e-mail, ve müşteri hizmetleri panomuzdan ilan ile de sağlanmıştır.
Kayserigaz olarak, şirketimizin yürürlükte bulunan mevzuata ve kurul kararlarına aykırı bir uygulaması bulunmamaktadır. Kayserigaz’dan hizmet alan abonelerimizin yine de sormak istedikleri herhangi bir sorularının olması durumunda, 7/24 hizmet veren 444 54 29 numaralı çağrı merkezlerimizden bilgi alabileceklerdir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayserigaz’dan ’Fazla Ücret’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayserigaz’dan ’Fazla Ücret’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı