Gündem Haberleri

  Kayseri'den teröre lanet

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  29.04.2009 - 17:06 | Son Güncelleme:

  KAYSERİ'de 5 sivil toplum kuruluşu, Diyarbakır Lice'deki 9 askerimizin şehit olması nedeniyle ortak bir açıklama yaparak terörü lanetledi.

  Yeni Ufuklar Derneği, Türk Ocakları Şubesi, Türk Dünyası Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği, Bilgi Yurdu Gençlik ve Eğitim Derneği ile Kızılören Köyü Yardımılaşma ve Derneği, Diyarbakır'daki saldırılara tepki gösterdi. Sivil toplum kuruluşları adına konuşan Kemal Yücel, PKK'ya verilen onca tavize rağmen bölücü eşkiyanın kan emmeye devam ettiğini yine gördüklerini söyledi.

  Kemal Yücel, “Son olarak Diyarbakır'da kalleşçe kurulan mayın pususu yüzünden 9 vatan evladı daha genç yaşlarında toprağa verilecek. Yine geride gözü yaşlı analar, yüreği yanan eşler ve boynu bükük çocuklar kalacak. Yine onlarca ocağa ateş düştü. Bugün Türkiye yasa büründü. DTP'li yetkililer, milletvekilleri ve belediye başkanları artık PKK ile beraberliklerini saklama gereği bile duymuyorlar.

  AB ve ABD'nin şımarttığı bölücü eşkiya ve Ankara'daki temsilcileri, Türkiye'yi bölme faaliyetlerine hız verirken ülkeyi yönetenlerin vurdumduymazlığı, Türk milletini çileden çıkaracak noktaya gelmiştir. Bir taraftan çapulcular ihanetlerine hız verirken diğer taarftan buna paralel olarak güvenlik güçlerinin moral ve motivasyonunu bozma faaliyetlerinin artması manidardır. Yetkililerden artık laf yerine çözüm üretmelerini bekliyoruz” diye konuştu. Kemal Yücel, dosta güven, düşmana korku veren Türk Silahlı Kuvvetleri'ni yıpratma ve halkın gözünde küçük düşürme faaliyetlerinin sinsice devam ettiğini de sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı