GeriSpor Kayseri'den Bermek'e destek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayseri'den Bermek'e destek

Turkcell Süper Ligi takımlarından Kayserispor ile Kayseri Erciyesspor yönetimleri, Futbol Federasyonu seçimlerinde, başkan adaylarından Ayhan Bermek'i destekleyeceklerini açıkladı.

Kayserispor Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, ”Türk futbolunun kronikleşmiş kavgalardan, kaoslardan ve problemlerden kurtulması için yeni yüzlere ihtiyaç duyulduğu” belirtildi.

Yeni yüzlerle birlikte oluşacak vizyonun, futbola barış ve katkı sağlayacağının vurgulandığı açıklamada, “Bu nedenle kulubümüz, başkan adaylarından Sayın Ayhan Bermek'i destekleme kararı almıştır” denildi.
Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Enver Kemaloğlu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada ise, son günlerde yaşanılan gelişmelerin dikkate alınarak yeni bir karara varıldığı kaydedildi.

“Türk futbolunun gelişmesi, kalkınması ve sağlam zemine oturtulması, aynı zamanda Anadolu futbolunun, dolayısıyla Kayseri Erciyesspor'un ve Kayseri futbolunun daha üst düzeye taşınabilmesi için son günlerdeki tartışmalar da dikkate alınarak yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında, başkan adaylarından Sayın Ayhan Bermek'in desteklenmesi kararı alınmıştır” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, Ayhan Bermek yönetiminin, Türk futbolunun son yıllarda yaşadığı kaos ortamından uzaklaştırılacağı ve her kesimle barışçıl bir ortam hazırlayacağı fikrinden hareket edilerek, bu yönde karar alındığı anlatıldı.

Kayseri Erciyesspor Kulubü'nden 7 Ocak'ta, İkinci Başkan Erol Bedir imzasıyla yapılan açıklamada, Haluk Ulusoy başkanlığında bir yönetim oluşması yönünde talepte bulunulmuş ve bu istek kamuoyuna duyurulmuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle