Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'de üzüntü hakim

Kayserispor'un kendi evinde bu sezon ilk kez yenilerek liderlikten inmesi, sarı kırmızılı camiada büyük üzüntü yarattı.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı yöneticiler, yenilgiyi Antalyasporlu futbolcuların sürekli zamandan çalmak istemeleri ve hakemin de buna göz yummasına bağladı.

Kayserispor Basın Sözcüsü Yücel Şahin, Antalyasporlu futbolcuların maçın başından sonuna kadar sürekli zaman geçirmeye yönelik hareketler yaptığını, sert oyuncularının karşılaşmayı gerdiğini, oyuncularını öfkelendirdiğini, hakem Yunus Yıldırım'ın da kırmızı beyazlı oyuncuların sakatlık gösterilerine seyirci kaldığını savundu.

Şahin, "Oyunun ikide bir sudan nedenlerle kesilmesi oyuncularımızın motivasyonunu bozulmasına, tempomuzun düşmesine yol açtı. Bunu mazeret olarak asla öne sürmek istemiyorum, ama ortaya çıkan skorda, konuk takımın kalecisinden başlayan vakit geçirme ve sık sık yaşanan sakatlıkların maçı germesinin etkisi vardı" diye konuştu.

Kayserisporlu futbolculardan Gökhan Emreciksin ise, "Antalyasporlu futbolculardan 4-5 oyuncu dışındakileri tebrik ediyorum. Rakip takımdan bazı oyuncuların saha içindeki tutumlarına anlam vermek güçtü" diye yorum yaptı.

Öte yandan, sarı kırmızılı oyunculara 1 Ocak'a kadar izin verildi. Kayserisporlu futbolcular 2 Ocak'tan itibaren Antalya kampında buluşacak. Kayserispor, Antalya kampında 6-9 Ocak tarihleri arasında 4'lü turnuvada Beşiktaş, Hamburg ve Witese takımlarıyla karşılaşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz