« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'de kolluğun laneti

Kayserispor'da son 6 sezondur kaptan olanın takımdan kopmasıyla ilgili gelenek bozulmadı.

Kayseri DHA
SON GÜNCELLEME

Ali Turan'ın Galatasaray'a gitmek üzere takımdan kopmasının ardından pazubantı koluna takan Aydın Toscalı da, yönetimin mukavele imzalamaya yanaşmaması yüzünden Antalyaspor maçı sonrası sarı kırmızılı ekiple yollarını ayıracak.

Kayserispor'da 2004 yılından bu yana kaptanlık pazubandı takan futbolcular, ya kendi isteğiyle ayrıldı ya da gönderildi. Son 6 yılda Kayserispor'da kaptanlık yapanlardan Bülent Bölükbaşı ve kaptan yardımcısı Ragıp Başdağ sözleşmesi yenilenmediği, Mehmet Topuz üç büyüklerde oynamak istediğinden, yarım sezonluk kaptan Ali Turan ise, sözleşmesini yenilemeyip Galatasaray'a gitmek istediği için takımdan kopan isimler oldu.

Kayserispor'da, 2004-2010 sezonu arasında 5 oyuncu kaptanlık pazubandını koluna taktı. Bunlardan Gaziantespor'dan Diyarbakırspor'a kiralık olarak giden oradan da 2004 yılında Kayserispor'a gelerek kaptanlık görevini üstlenen halen Giresunspor'da top koşturan Bülent Bölükbaşı, 3 sezon sarı kırmızılı ekipte oynadıktan sonra 2006-2007 sezonunda, 2 topuğundan ameliyat olduğu için sezonu erken kapattı. Kayserispor Kulübü, tecrübeli oyuncunun sözleşmesini uzatmadı. Yönetim bu göreve 2. kaptan olan Mehmet Topuz'u getirdi. 2007-2008, 2008-2009 sezonlarında takım kaptanlığını üstlenen Mehmet Topuz, Beşiktaş'a gitmek isterken, kendini Fenerbahçe'de bulup, pazubandını geçici olarak Ragıp Başdağ'a verdi. Mehmet Topuz'un sakatlık döneminde kaptanlığa vekalet eden Ragıp Başdağ'ın da yönetim 2008-2009 sezonu bitmeden, sözleşmesini uzatmadı ve 6 hafta önce serbest bıraktı. Ragıp, daha sonra Eskişehirspor'la anlaştı. Sözleşmesi 2009-2010 sezonun ilk yarısında sona eren Ali Turan ise, yönetimin tüm baskısına karşın sözleşmesini uzatmayıp, Kayserispor'un kadro dışı bırakma kararına uyup, sezon sonuna kadar tek başına antrenman yapmayı kabul etti. Daha sonra Futbol Federasyonu'na başvuran ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kararı ile serbest kalan bu oyuncunun bıraktığı kaptanlık pazubandı Aydın Toscalı'ya verildi. Aydın da yönetimin istediği rakamın ancak yarısını vermesi üzerine, pazar günü Antalya'da oynanacak 2009-2010 sezonunun son karşılaşmasının ardından Kayseri'den kopacak. Böylece, Kayserispor son 6 sezonda 5 kaptanla yollarını ayırmış olacak.

BASIN SÖZCÜLERİ DE ÖYLE

Öte yandan, Kayserispor'da aynı dönemde basın sözcüleri Mehmet Büyükbaş, Emre Ayan, İsmail Tamer, Hilmi Derinel, Necmi Yıldız, Ergün Bilen de istifa veya yönetimde yeniden görev almadıkları için sarı kırmızılı kulüpten kopan isimler olarak dikkati çekti. Halen, Kayserispor'da basın sözcülüğü görevini Yücel Şahin, Oğuz Ortaköylüoglu ve Rifat Pehlivan olmak üzere üç isim birlikte yürütüyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz