KIRŞEHİR HABERLERİ

Kayseri'de kız öğrenciye cinsel istismar soruşturması

AA / Abdullah Yıldiz,Zübeyir Metin
25.02.2016 - 16:16Son Güncelleme :

- Genç kızın babası Mustafa K: - "Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız, kim kusurlu, kimin kusur derecesinin ne olduğunu bilmiyoruz"

AA / Abdullah Yıldiz,Zübeyir Metin

KIRŞEHİR (AA) - Kayseri'de uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği öne sürülen lise öğrencisi Cansel B.K'nın babası Mustafa K, kızının ölümüyle ilgili iddialara ilişkin "Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız, kim kusurlu, kimin kusur derecesinin ne olduğunu bilmiyoruz" dedi.

Baba Mustafa K, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ün taziye ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı basına yansıdığı şekilde bildiklerini, acılarının büyük olduğunu söyledi.

Yasal sürecin devam ettiğini anımsatan Mustafa K, şöyle konuştu:

"Dosyanın içeriğini tam bilmediğimiz için kim haklı kim haksız, kim kusurlu, kimin kusur derecesinin ne olduğunu bilmiyoruz. Yalnız benim bir isteğim var. Bu konuda hükümetin referandum yapmasını istiyoruz. Halkın bu konularda idam cezası isteyip istemediği konusunda. Medeniyeti yüksek ülkelerde bile idam cezası uygulanırken bizim onlardan daha geride olduğumuz fikrinin yanlış olduğuna inanıyorum. Ben bunun devlet tarafından halka sorulmasını istiyorum. Halk, idam cezasını istiyor mu istemiyor mu, istiyorsa gerekli uygulama ve düzenlemeler yapılsın."

Mustafa K, başka Özgecanların Cansellerin ölmemesi için tedbir alınması çağrısında da bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kayseri'de kız öğrenciye cinsel istismar soruşturması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri'de kız öğrenciye cinsel istismar soruşturması haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ

Sayfa Başı