DENİZLİ HABERLERİ

Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası

AA / Sebahatdin Zeyrek
25.02.2016 - 14:24Son Güncelleme :

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu: - "Cansel benim kızım, benim kızımdan da öte. O yaşlarda benim de bir kızım var. Ha benim kızım ha o, hiçbir farkı yok. Cansel, benim içimde yanan bir ateş"- "Bakanlığımızın müdahil olduğu bu vakalarda en ağır cezanın verilmesi bir teamül halinde dönüştü. Buradan asla ve asla geri adım atmayacağız"

Kayseride kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası
AA / Sebahatdin Zeyrek

DENİZLİ (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Kayseri'de lise öğrencisi kızın uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği iddiasına, "Cansel benim kızım, benim kızımdan da öte. O yaşlarda benim de bir kızım var. Ha benim kızım ha o, hiçbir farkı yok. Cansel, benim içimde yanan bir ateş" dedi.

Çeşitli ziyaretler için geldiği Denizli'de, AK Parti İl Başkanlığında gazetecilerin Kayseri'de uğradığı cinsel istismar sonucu intihar ettiği öne sürülen kızla ilgili sorularını yanıtlayan Ramazanoğlu, kadına yönelik her türlü şiddete, kadın cinayetlerine, kız çocukları, genç kızlar ve kadınlara yönelik her türlü cinsel tacize, sıfır toleransla yaklaştıklarını belirtti.

Ramazanoğlu, bu konuda gerçekleşmiş tüm olaylara bakanlığının hukukçularının anında müdahil olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

"Bireysel olarak da takip ediyorum. Kesinlikle hiçbir iyi hal indirimi uygulanmaksızın en ağır cezanın verilmesi konusunda da sonuna kadar takipçisi oluyoruz. Bakanlığımızın müdahil olduğu bu vakalarda en ağır cezanın verilmesi bir teamül halinde dönüştü. Buradan asla ve asla geri adım atmayacağız. İnşallah bunun yasası da Meclisten çıkacak. Ama yasası çıkmadan önce biz bunu hem bireysel vicdani takipçisi hem de kurumsal olarak bakanlığımız adına takip ederek, kesinlikle sıfır tavizle sonuçlanmasını istiyoruz ve öyle oluyor."

Kendisinin öncelikle bir anne olduğunu vurgulayan Ramazanoğlu, şöyle konuştu:

"Bizler, aileleri ve evlatları olan insanlarız. Böyle bir olayı vicdanımızın kabul etmesi mümkün değil. Eğitim yuvaları dediğimiz yerde, biz çocuklarımızı öğretmenlere emanet ediyoruz. Bunun daha ötesi yok. Bu emanete bu şekilde bir fiiliyatta bulunulması, asla bir anne ve baba olarak hiçbirimizin kabul etmesi mümkün değil. Bu toplumumuzun değerleri var. Tekrar toplumda bu konularda da bir hassasiyet ve farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bir anne olarak bu olayı vicdanım, kesinlikle reddediyor. Ailemize de şu anda psikolojik olarak destek veriyoruz. Biz, ailemizin, çocuklarımızın, kadınlarımızın ve gençlerimizin yanındayız. Cansel benim kızım, benim kızımdan da öte. O yaşlarda benim de bir kızım var. Ha benim kızım ha o, hiçbir farkı yok. Cansel, benim içimde yanan bir ateş."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri'de kız öğrencinin cinsel istismara uğradığı iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı