« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'de hedef 15 puan

Kayserispor Kulübü Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, devre arasına kadar 5 maçtan 15 puan almayı hedeflediklerini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Miraboğlu yaptığı açıklamada, Türkiye Kupası'ndan talihsiz bir şekilde elendiklerini, ancak ligde iyi bir konumda bulunduklarını hatırlattı.

Ligin üst sıralarını zorlamak için her maça galibiyet parolasıyla çıktıklarını ifade eden Miraboğlu, şunlar söyledi: "Devre arasına kadar 5 maçta 15 puan toplamayı hedefliyoruz. Bu hedefimizin ilk ayağı Diyarbakırspor maçı olacak. Kendi saha ve seyircimiz önünde oynamanın da avantajını kullanarak bu karşılaşmadan galip ayrılan taraf olmak istiyoruz. Hiçbir zaman rakibimizi küçümsemedik. Her maça aynı ciddiyetle hazırlanıyoruz. Genç oyuncularımızın tecrübesi arttıkça takımımız daha çok umut vaat ediyor. Özellikle Sivasspor ve Fenerbahçe maçlarındaki performansımızı ortaya koyabilirsek Diyarbakırspor'dan 3 puan alacağımıza inanıyoruz. Böylece ligdeki çıkışımızı sürdürmek istiyoruz."

Saidou'nun kart cezalısı olduğu için Diyarbakırspor maçında forma giyemeyeceğini anımsatan Miraboğlu, Toledo'nun da iyileşmesiyle takımda Eren dışında sakat futbolcu kalmadığını da kaydetti.

Diyarbakırspor aleyhine bazı illerde tezahüratlar yapıldığını da hatırlatan Miraboğlu, Kayseri'de aynı olumsuzlukların yaşanmayacağını dile getirdi.
Diyarbakırspor yöneticilerine yemek vereceklerini, en iyi şekilde misafirperverlik göstereceklerini ve konuk takımın Kayserispor tesislerinde antrenman yapacağını bildiren Miraboğlu, şöyle devam etti:

"Bir futbol takımının terör örgütü ile birarada anılmasını son derece yanlış buluyoruz. Sporun bu tür olaylara alet edilmemesi gerekir. Taraftarımızdan da sağduyu bekliyoruz. Maçın sonucu ne olursa olsun, taraftarımız centilmen bir şekilde takımını destekleyecektir. Taraftarımız, provokasyonlara izin vermeyecektir."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler