Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayseri'de dev eğlence merkezi kurulacak

  KAYSERİ, (DHA)
  15 Şubat 2011 - 12:08Son Güncelleme : 15 Şubat 2011 - 12:08

  KAYSERİ Büyükşehir Belediye Meclisi, Anadolu Harikalar Diyarı projesini görüşerek kabul etti. Türkiye’nin en büyük eğlence merkezi olarak kentin Kumarlı mevkiinde yapılacak tesis iki yılda tamamlanacak.

  Belediye Meclis Salonu’nda Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirilen toplantının başında Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Cengiz Tekinsoy, ’Anadolu Harikalar Diyarı’ projesi hakkında bilgi verildi. Anadolu Harikalar Diyarı Tema Park Projesi’nde tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Tekinsoy, eğlence oyun parkı, hayvanat bahçesi, at binme alanları, akvaryum, su kayağı parkı ile diğer spor alanları ve sosyal tesisler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

  Sunumun ardından meclis, Şehit Uzman Çavuş Fatih Duman ve Şehit Astsubay Fuat Vurgan isimlerini yeni açılacak bazı cadde veya sokakların birine verilmesi maddeleri de görüşülerek karara bağladı. Belediye Meclisi, bu arada 18 - 23 Şubat 2011 tarihleri arasında Almanya, Avusturya ve İspanya’daki kış turizm merkezlerinde incelemelerde bulunmak üzere heyet görevlendirilmesini oy birliğiyle kabul etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı