« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri'de bayram sevinci var

Kayserispor'un üç büyükleri altına alıp liderliğe yükselmesi, Makakula'nın da 12 golle gol krallığında zirveye oturması, Kayseri'de bayram sevinci yarattı.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ (DHA)
SON GÜNCELLEME

Kayserispor Onursal Başkanı ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, "Bu bir Anadolu açılımı. Kayserispor, kalan iki maçı da kazanıp, tarihinde ilk kez ilk yarıyı lider kapatacak" dedi. Özhaseki, teknik direktör Tolunay Kafkas'a övgüler yağdırıp, "Karınca gibi çalışıyor. Kalbinin temizliğiyle kendisi ve takımı buraya geldi" diye konuştu.

TOLUNAY KARINCA GİBİ ÇALIŞIYOR

Kayserispor'da 3 sezondur teknik direktörlük görevini yürüten ve gençlere kucak açan tarzıyla dikkati çeken Tolunay Kafkas'ın kalbinin temizliği nedeniyle hem kendisinin hem de takımının zirveye geldiğini söyleyen Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, "Tolunay Kafkas, gerçekten tam bir görev adamı. Dürüst, kalbi temiz, ahlaklı, çok da çalışkan. Gençlere inanan, onlara şans veren bir tarzı var. Kalbinin temizliği sayesinde kendisi ve takımı buralara geldi. Haddini bilerek konuşuyor ve takımını oynatıyor. Karınca gibi çalışkan. Çalışa çalışa buraya geldi. Yürekli bir adam. Korkmadan, çekinmeden, gençlere güvenip onlara forma şansı verdi" diyerek genç teknik adama övgüler yağdırdı. Özhaseki, "Kayserispor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Antalyaspor maçlarını kazandığı takdirde de, ki kazanır gibi görünüyor, tarihinde ilk kez ilk yarıyı lider olarak kapatacak" diye sözlerini sürdürdü.

GALATASARAY SONRASI MAÇLAR AVANTAJ

Kayserililerin, Galatasaray-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını televizyondan nefeslerini tutarak izlediklerini, 1-1'lik sonucun ardından liderlik sevinciyle adeta uyumadaklarını söyleyen Onursal Başkan Özhaseki, sarı kırmızılı ekibin fikstür gereği renktaşı Galatasaray'ın oynadığı takımlarla bir hafta sonra karşı karşıya gelmelerinin de bir avantaj olduğuna değinerek, "İlk kez Süper Lig'de, ligin 15. haftasında liderlik keyfini yaşıyoruz. Bu tesadüfi bir başarı değil. Genç teknik direktörün takıma kazandırdığı gençler, takımdaki tecrübeli oyuncuların gençlerle olan uyumu, çok koşan, çok çalışan bir takım. Üstelik, geçen sezon gol sıkıntısı çeken Kayserispor'un birbiri ardına sıraladığı goller, gol kralı adayının Kayseri'de olması, fikstür gereği Galatasaray'ın bıraktığı takımlarla bizim oynamamız da bir avantaj sayılır" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz