Kayseride arsa fiyatları düşürüldü

Hürriyet Haber
26 Aralık 2009 - 15:40Son Güncelleme : 26 Aralık 2009 - 15:40

Kayseri Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi (KAYSER) A.Ş, arsa fiyatlarında indirim yaptı.

KAYSER A.Ş Yönetim Kurulu Toplantısı, şirket yönetim kurulu başkanı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç başkanlığında yapıldı. Toplantıya misafir olarak katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız da, çalışmaları hakkında yönetim kuruluna bilgi verdiler.

Memduh Büyükkılıç, toplantının ardından yaptığı açıklamada, Kayseri Serbest Bölgesi'nin toplam 7 milyon metrekare arsası bulunduğunu, bunun 3 milyon metrekaresinin kullanıldığını söyledi.

Kalan arsalarının da yatırımcıların hizmetinde olduğunu ifade eden Büyükkılıç, “Yatırımcıları teşvik etmek amacıyla arsanın metrekare fiyatını 8 dolardan 5 dolara indirdik. Bu fiyatımız 1 yıl geçerli olacak. Tüm yatırımcıları Kayseri'ye bekliyoruz. Bu cazip fiyatı göz ardı etmemelerini öneriyoruz. İşadamlarımız bu bir yılı çok iyi değerlendirirlerse, serbest bölgede karlı bir yatırım yapmış olacaklardır” diye konuştu.

Büyükkılıç, yapılan indirimle ilgili tanıtım çalışmasını da Kayseri Sanayi Odası ile Kayseri Ticaret Odası'nın yapacağını belirterek, serbest bölgeyi canlandırarak ülke ekonomisine daha çok katkı sağlamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı