Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayseri'de 50 bin kişi şehitler için yürüdü

  Demet ÖZTÜRK- Mükremin ÖKSÜZGİL/KAYSERİ, (DHA)
  23 Ekim 2011 - 15:41Son Güncelleme : 23 Ekim 2011 - 15:41

  KAYSERİ’de sivil toplum kuruluşlarınca ortaklaşa düzenlenen teröre tepki mitingine yaklaşık 50 bin kişi katıldı. Mitingte konuşan Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ali Yavuz, "Bu ülkenin dili Türkçe’dir. Bayrağı al- yıldızlı al bayraktır. Başkenti Ankara’dır. Bunu kimsenin değiştirmeye gücü yetmez" dedi.

  Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık 50 bin kişi, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ’Hepimiz mehmediz biz de askeriz’, ”Mecliste PKK istemiyoruz’, ’İmralıyı basarız, Apo’yu asarız’ sloganları atarak Şehitliğe kadar yaklaşık 3 kilometre yürüdü.

  Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ali Yavuz, STK temsilcileri adına yaptığı ortak açıklamada, idam cezasının tekrar getirilmesini istedi. Yavuz, "İdam cezası tekrar getirilmelidir. Atatürk ve TSK düşmanlığına hiçbir şekilde fırsat verilmemelidir. Ülkemizde çeşitli sıfatlarla görev yapan ajanlar hemen sınır dışı edilmelidir. Türkiye devleti ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Bu gerçekleri değiştermeye kimsenin gücü yetmeyecektir" diye konuştu. Kamu- Sen İl Başkanı Ali İhsan Öztürk ise askeri eğitim kamuflajı ile konuşarak, "Bu kıyafeti askerden gelirken getirmiştim. İlk kez giyiyorum. Her Türk gibi ben de askere yeniden gitmeye hazırım" diye konuştu.

  Konuşmaların ardından önce Kuran okundu, ardından şehitler için dua edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı