Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayseri ve Düzce'de eğitime kar engeli

  KAYSERİ- DÜZCE, (DHA)
  15.02.2006 - 00:11 | Son Güncelleme:

  Kayseri ve Düzce'yi etkisi altına alan etkili kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edilirken, gece ve sabah yapılması gereken uçak seferleri kar yağışı nedeniyle yapılamadı, 121 köy yolu ulaşıma kapandı.

  Kayseri ve çevresini etkileyen, yurdun güneyinden gelen kar yağışı nedeniyle Kayseri-Erciyes karayolunda zincirsiz araçlara izin verilmedi. Kayseri- Malatya, Kayseri- Kahramanmaraş karayollarında da ulaşım güçlükle yapılıyor. Kayseri Erkilet Havalanı'nda dün gece ve bu sabah yapılması gereken THY ve Onur Air’e ait Kayseri-İstanbul, İstanbul- Kayseri, karşılıklı uçak seferleri  pistin karlı olması ve yağışın da sürmesi nedeniyle iptal edildi.

  Kayseri Valiliği tarafından kent merkezindeki ilkögretim  okulları bir günlügüne tatil edildi. Tatil kararı dün saat 23.00’de alındığı ve yeterince duyurulamadığı için ögrenciler günün erken saatlerinde yollara dökülürken tatil kararını geldikleri okulda ögrenince döndüler.

  Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi'nde 100, Sarız’da ise 21 köy yolu ulaşıma kapandı. Erciyes kayak merkezinde ise kar kalınlığı 1 metre 38 santime ulaştı. Erciyes kayak merkezine giden araçlara zincir takma zorunluluğu getirildi.

  Düzce Valiliği, iki günden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları bugün tatil etti.

  113 köy yolunun kapalı olduğu Düzce’de, Köylere Hizmet Götürme Birliği kapalı köy yollarını açmak için çalışmalara başladı. Düzce Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri kar yağışının bugün etkili olacağını belirterek, kent merkezinde kar kalınlığının 13 santimetreye ulaştığını açıkladı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı