KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Valisi Orhan Düzgün:

IHA
23 Temmuz 2015 - 15:09Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 15:10

VALİ ORHAN DÜZGÜN BASIN BAYRAMINI KUTLADI

IHA

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Türk Basınından Sansürün Kaldırılışının Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Demokratik hayatın vazgeçilmez kavramlarından düşünce, basın ve ifade özgürlüğünün toplumdaki yeri ve önemi tartışılmazdır" ifadesinde bulundu.
Vali Orhan Düzgün, "Şüphesiz bugün “Basın Hürdür, Sansür Edilemez” ilkesiyle görev yapan Gazetecilerimiz için anlamlı ve kıymetli bir gündür" ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:
"Basın, çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından biri olup, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynayan unsurların başında gelmektedir.
İnsanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi önemli bir misyonu üstlenen, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayan, halkın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarının toplum içinde çok önemi görevler üstlendiği kanaatindeyim.
Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayan, sorunlar hakkında özgür tartışma ortamı oluşturarak yanlışlıkları dile getiren, kamu yararını gözetmek gibi toplumsal açıdan çok önemli bir işleve sahip basın kuruluşlarında görev yapan değerli basın mensuplarının bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ilkeleri üstün tutacağına inancım tamdır.
İlimizde görev yapan basın mensupları, gazete, televizyon, radyo ve internet aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirmenin yanı sıra; Kayseri sevgisi ile ilimizin her yönden daha da gelişip güzelleşmesi yönünde medya gücünü kullanmaları da bizleri ayrıca mutlu etmektedir.
Aynı zamanda Basın Bayramı ya da Gazeteciler Günü olarak ta kutlanan Türk Basınında sansürün kaldırılışının 107’nci yıldönümünde, Kayseri basınının teknolojik gelişmeler ışığında sürekli kendisini yenileyerek, her zaman daha da kaliteli hizmet sunma yönünde yarış halinde olacağına inanıyor, bizlerle sürekli birlikte olan ve çalışma arkadaşlarım olarak gördüğüm değerli basın çalışanlarının Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Valisi Orhan Düzgün: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Valisi Orhan Düzgün: haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:59
  • Guneş
   05:47
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı