KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Valiliğinden kış lastiği uyarısı

DHA
06.12.2017 - 09:09Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada kış lastiği ile ilgili uyarıda bulunuldu.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, "09.02.2017 tarihli ve 29974 sayılı resmi gazetede yayımlanan 687 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 2’nci maddesiyle, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa, 65 nci maddesinden sonra gelmek üzere eklenen 65/A maddesine dayanılarak hazırlanan “Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu İle İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliği 01.12.2017 tarihinde yürürlüğe girmiştir" ifadeleri kullanıldı. Yapılan açıklama şu şekilde sürdürüldü:

"Tebliğin İkinci Bölüm Usul ve Esaslar Başlıklı 5. maddesinde kış lastiği zorunluluğu ile ilgili olarak ülkemizde tescil edilmiş olsun veya olmasın, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan taşıtlarda her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık dönemde kış lastiği kullanılmasının zorunlu olduğu, il sınırları içinde, kış lastiği uygulaması yapılıp yapılmayacağı ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınarak Valiliklerce belirlenir ve gerekli duyurular yapılır. Valilikler kış lastiği uygulamasını, Bakanlıkça belirlenen tarih aralığındaki sürenin öncesinde ve/veya sonrasında 1’er ay arttırabilir”  hükmü bulunmaktadır.        İlimizdeki iklim şartları da göz önünde bulundurularak İl ve İlçe merkezlerinde kış lastiği uygulamasının, ilimizde her yılın 01 Aralık ile takip eden yılın 01 Nisan tarihleri arasında kalan dört aylık süre içerisinde, hava şartlarının olumsuz seyretmesi halinde ise belirtilen tarih aralığının 1 ay öncesi veya sonrasında 1’er ay arttırılarak uygulanmasına geçilmiştir."

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kayseri Valiliğinden kış lastiği uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı