KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Ticaret Odası, İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Düzenledi

IHA
24.08.2015 - 13:44 Son Güncelleme :

KAYSERİ TİCARET ODASINDA İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

IHA

Kayseri Ticaret Odası üyelerine yönelik olarak, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Risk Değerlendirme eğitimi düzenlendi. M. Rifat Hisarcıklıoğlu konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime; KTO Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, Uzman Eğitimci Naci Kırtaş ile üyeler katıldı.
Eğitim programının açılışında konuşan KTO Başkan Yardımcısı Hasnalçacı, üyelerin taleplerine ve ihtiyaçlarına göre eğitim programlarını belirlediklerini belirterek, “İş sağlığı ve güvenliği, dünyadaki tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye için de büyük önem arz eden bir konudur. İş sağlığı ve güvenliği özellikle mesleki eğitim noktasında büyük ağırlık taşımaktadır. 2014 yılı istatistiklerine göre Türkiye’deki ölümlü iş kazaları sonucunda 1800 civarında çalışan yaşamını kaybetmiştir. İş kazalarında yaşamını yitiren çalışanlarımızın sayılarının yüksek olması; ilgili mevzuatlara uyulmaması, standartlara uygun araç gereç ve ekipmanların kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. İş sağlığı ve güvenliğinin yapılan yasal düzenlemeler doğrultusunda sınırları belirlenmiş ve önemli boyutlarda kişi ve kurumları bağlayıcı hale getirilmiştir. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında uygulanan yönetmelikler ve diğer başlıklardaki kurallarla iş kazalarının önüne geçilmeye çalışılmaktadır” dedi.
İş güvenliğinin sağlanması bakımından işletmelerin uluslararası standartlara uygun bir çalışma ortamı hazırlaması gerektiğine vurgu yapan Hasnalçacı, “Bu nedenle ister çalışan olsun ister işveren olsun, sorumluluk taşıyan herkesin her türlü yasal zorunluluğu yerine getirmeleri gerekmektedir. Ayrıca; sürecin sağlıklı işlemesi noktasında iş güvenliği uzmanlarına da çok büyük görevler düşmektedir. İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasında düzenlemiş olduğumuz bu eğitimimizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
KTO Başkan Yardımcısı Hasnalçacı’nın açılışı konuşmasının ardından İş Güvenliği Uzmanı-Eğitmen Naci Kırtaş sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Ticaret Odası, İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Ticaret Odası, İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi Düzenledi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı