KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu’nun Parlayan Yıldızı

IHA
01.09.2015 - 14:07Son Güncelleme :

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ SERBEST BÖLGEYİ ZİYARET ETTİ

IHA

Kayseri Serbest Bölgesinde özel bir firmanın devir törenine iştirak eden Kayseri Serbest Bölgesi Aş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin Mersin limanına 320 km, Devlet Demir Yolları yükleme rampasına 900 metre, uluslararası karayoluna 600 metre, Hava limanına ise 15 km uzaklıkta bulunduğunu söyledi.
96 firma ve 268 milyon $ yatırımı ile
Kayseri Serbest Bölgesi’nin gerek kapsadığı alan gerek ise yatırımcılara sağladığı kolaylık ve alt yapı yatırımları açısından son derece cazip bir yer olduğunu belirten Kayseri Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, 80 yerli sermaye,6 firmanın yabancı sermaye ve 8 firmanın ise ortak sermayeli olduğunu arsaların diğer bölgelere kıyas ile daha ucuza satışa sunulduğunu kaydetti.
Kayseri Serbest Bölgesi 7 milyon m2 alan üzerinde kurulu
96 firmadan 63 firmanın üretim, 28 firmanın dış ticaret, diğer firmaların ise depo ve kiralayıcı olarak iş yaptığını ifade eden Serbest Bölgesi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç “ Kayseri Serbest Bölgesi artık kendini aşan bir üretim merkezi olmuştur. Çünkü hem dünya teknolojileri ile yarışacak olan üretim tesisleri birer birer hizmete açıldığı gibi bu tesisler bir dünya markası olma yolundadır. Teknolojiye yatırım yapılmaktadır. 115 firma tarafından 216 milyon$ ‘lık yatırım yapılmıştır. 2014 yılında 806.459 $ ile, Kayseri ihracatın % 16 Serbest Bölge şirketlerince gerçekleştirilmiştir. Bu çok büyük bir orandır. “ dedi.
Bölgenin bir dünya merkezi olması yönünde çalışmalar yaptığını
Serbest Bölge alanı içerisinde Gümrük Vergi muaflığının bulunduğu belirten Serbest Bölge Yönetim Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, şu anda 6 yabancı sermayeli firmanın bölge de faaliyet gösterdiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu’nun Parlayan Yıldızı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Serbest Bölgesi İç Anadolu’nun Parlayan Yıldızı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı