Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kayseri Şeker'de 4. dalgada beş şüpheli serbest

  KAYSERİ, (DHA)
  26 Ekim 2011 - 10:37Son Güncelleme : 26 Ekim 2011 - 10:37

  KAYSERİ’de Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 kişiden 3’ü Ankara’da 2’si Kayseri’de ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

  Şüphelilerden MHP il Başkanı Mete Eke, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci ve gazeteci- matbaacı Rahmi Yağmur ise, bu sabah Özel Yetkili Savcı tarafından ifadelerinin alınması için Ankara’ya gönderildi.

  Ankara’dan özel yetkili savcılıktan gelen talimat doğrultusunda, Kayseri Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünce aralarında siyasetçi, oda yöneticileri ve görevlileri ile gazetecilerin de bulunduğu 8 kişi dün sabah ev ve işyerlerinden gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerden M.Ç., S.Y. ve M.Ç. Ankara’ya gönderildii. Ankara’da Özel Yetkili savcılık tarafından ifadeleri alınan 3 kişiden M.Ç. ve S.Y. savcılıkça, M.Ç. ise nöbetçi mahkemece salıverildi.

  Kayseri’de gözaltında tutulan MHP il Başkanı Mete Eke, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci ve gazeteci- matbaacı Rahmi Yağmur ile V.A. ve C.T’nin sorguları sabaha karşı tamamlandı. Bu 5 şüpheliden V.A. ve C.T. de saat 05.30 sıralarında serbest bırakıldı.

  ÖZIŞIK’LA AYNI DAVA

  Gözaltında tutulan Mete Eke, Hasan Ali Kilci ve Rahmi Yağmur ise polislerin nezaretinde Ankara’ya gönderildi. Şüphelilerin Şeker Fabrikasıyla ilgili genel kurul sonrası Ticaret Odası Sicil Memurluğunca verilen kararlarda etkili oldukları iddiasıyla ifadelerine başvurulduğu ve bu konuda Özel Yetkili Savcılığın halen Ankara’da tutuklu bulunan ve aralarında Kayseri Şeker Fabrikası eski Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık’ın da bulunduğu 11 kişiyle ilgili iddianame kapsamında gözaltına alındıkları belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı