KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Şeker Fabrikasında Çevreci Larvasitlerle Biyolojik Mücadele Başlatıldı

IHA
10 Temmuz 2015 - 15:59Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 16:00

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI

IHA

Kayseri Şeker Fabrikasının çevre duyarlılığında başlattığı uygulamalara larvasitlerle biyolojik mücadele uygulamaları da eklendi.
Özellikle yaz aylarında sulak alanlarda yoğunlukla rastlanılan, pek çok hastalığın taşıyıcısı olan sivrisinekler ve simulium türü sineklerle biyolojik larvasit kullanılarak mücadele yapılmaya başlandı. Kimyasalla yapılan sivrisinek mücadelesinde karşılaşılan, kimyasalların hava, su ve toprak yoluyla dağılarak besin zincirine karışması, bunun insan ve diğer canlılar üzerindeki olumsuz etkileri, kimyasal kalıntıların çevreye verdiği zararlar gibi büyük ve önemli problemleri ortadan kaldıran biyolojik larvasitlerin uygulanması, Kayseri Şeker Fabrikası arazisi içerisinde başarı ile gerçekleştirildi.
Biyolojik Larvasitlerin; arılar, faydalı böcekler, balıklar, memeliler ve sivrisineklerin doğal avcıları gibi hedef dışı canlılara karşı zararsız olması, sivrisinekleri larva evresinde kontrol altına aldıkları için, sorunu kaynağında çözerek dağılmasını engellemesi, çevreye, ekosisteme ve insana zararlı olmadıkları için tercih edildiği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Şeker Fabrikasında Çevreci Larvasitlerle Biyolojik Mücadele Başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Şeker Fabrikasında Çevreci Larvasitlerle Biyolojik Mücadele Başlatıldı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:48
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı