KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Şeker, Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray çiftçileri ile buluştu

DHA
05.06.2018 - 13:16Son Güncelleme :
Kayseri Şeker, Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray çiftçileri ile buluştu
DHA

KAYSERİ, (DHA) - TURHAL Şeker Fabrikasını 7 Haziran'da teslim almaya hazırlanan Kayseri Şeker yöneticileri Turhal Şeker Fabrikası ile sözleşmeli pancar ekimi yapan Zile, Turhal, Tokat ve Yıldızeli bölgelerinden sonra Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray Bölge çiftçileri ile de istişare toplantıları düzenledi.

Turhal Şeker Fabrikasının kuruluş yıllarındaki üstlendiği önemli görev ve bölgedeki pancar tarımının köklü bir geçmişinin önemine değinerek Turhal Şeker Fabrikasını geliştirerek yaşatmak niyetiyle Turhal Bölge Çiftçileri, çalışanlar ve Kayseri Şeker yöneticilerinin hep birlikte el ele vererek Kayseri ve Boğazlıyan Şeker fabrikaları ve bölge çiftçilerinin sahip oldukları imkanlara kavuşturacaklarını belirtti.

Kayseri Şeker, Şeker pancar taban fiyatını, Türk Şeker’in belirlediği fiyattan 10 TL/TON fazla fiyat belirleyen 2017-2018 Kampanya döneminde A kotası pancar fiyatını 220 TL/TON olarak belirleyip pancar bedellerini ise 2017 yılında Aralık ayının 27 ve 28’inde henüz işletme çalışırken ödendiğini ifade eden Akay, " Pancar tarımını geliştirmek adına da pancar çiftçisine, gübre avansı, mazot avansı, tohum avansı, kristal ve küp şeker avansı, ekim avansı, faizden kurtarma avansı, çapa avansı, sulama avansı, ramazan bayramı avansı, kurban bayramı avansı, söküm avansı, ilaç avansı gibi avansları da veriliyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kayseri Şeker, Artova, Yeşilyurt ve Sulusaray çiftçileri ile buluştu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı