KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Şeker Ar-Ge, örnek oldu

DHA
28.03.2016 - 16:56Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi destekleriyle kurulan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. Ar-Ge Merkezi, European IPR Helpdesk’in mart ayı bülteninde 'Örnek Vaka' olarak yer aldı.
European IPR Helpdesk (Avrupa Fikri Mülkiyet Hakları Yardım Masası) organizasyonunun resmi internet sitesinin Mart 2016 bülteninde örnek vaka olarak yer almaktan dolayı duydukları mutluluğu ifade eden Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun, ''Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. ile bir işbirliği protokolü imzaladık. İmzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş'nin Ar-Ge Merkezi kurması ve bu iş için Erciyes Teknopark A.Ş'nin destek olması belirlendi. Süreçle ilgili işlemler 10 ay içerisinde tamamlanıp Kasım 2014 tarihinde Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş.’nin Ar-Ge merkezi kuruldu. Söz konusu destek faaliyetleri ve yapılan çalışmaların yer aldığı dosya, European IPR Helpdesk tarafından “Inovasyon Ekosistemine Giden Yol” başlığıyla Ar-Ge çalışmalarında örnek vaka olarak Mart 2016 bülteninde yayınlandı'' dedi.

Kısa sürede başarıyla tamamlanan işbirliği protokolünün, sistematik ve yoğun bir çalışmanın sonucu olduğunu kaydeden Prof. Dr. Coşkun, ''Dünya çapında takipçileri olan European IPR Helpdesk sitesinde vaka örneği olarak yer almaktan dolayı son derece gururluyuz. Yaptığımız çalışmalarla Kayseri sanayisinin örnek gösterilenler arasında yer almasından mutluluk duyarken bu tür başarı hikayelerini artırmayı hedeflediğimizi belirtmek isteriz'' ifadelerini kullandı. 

FOTOĞLAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Şeker Ar-Ge, örnek oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Şeker Ar-Ge, örnek oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı