KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Protokolü, Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği’ni Ziyaret Etti

IHA
23.09.2015 - 12:57Son Güncelleme :
IHA

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve diğer protokol üyeleri Kurban Bayramı dolayısıyla, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şube Başkanı Osman Balcı’yı ziyaret etti.
İlk olarak Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz’u ziyaret eden protokol, burada Ali Yavuz ile sohbet etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz, "Sabah aldığımız üzücü haber ile ciğerlerimiz yandı ama bu vatan bizim. Bu vatanımızı korumak için dimdik ayakta hainlere karşı savunmamızı yapacağız. Şuan silahlı kuvvetlerimiz olsun, emniyet güçlerimiz olsun hainlere karşı gereken cevabı veriyorlar ve gerekli mücadeleyi yapıyorlar. Hainler zayiat verdikçe kuduruyorlar. Hainler ne yapacaklarını şaşırdıkları için ve dağlarda askerimizin karşısına çıkamadıkları için şehirlerde pusu kurarak polisimizi ve askerimizi şehit ediyorlar. Amaçlarına ulaşamayacaklar. Şehit aileleri ve gaziler olarak, millet olarak ülkemizi bölmeye çalışan hainlere karşı dimdik ayakta duracağız ve mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Ziyarette konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, "Bayramları bayram havasında yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu millet uzun yıllar boyunca tarih sahnesinde çok önemli bir görev aldı. Dünyaya nizam verdi ve dünyada barış götürdü. Türkiye Cumhuriyeti son dönemde de dünyanın birçok sektöründe ciddi bir mesafe kat etti ve bölgesinde lider ülke olma yoluna girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu gelişimine çelme takmak isteyen bazı dış mihraklar içimizdeki bazı hainleri kullanmak suretiyle maalesef Türkiye’yi tekrardan bölüp parçalamaya ve huzursuz etmeye gayret gösteriyorlar. Devletimiz askeri ve polisi ile inşallah daha önceki dönemlerde olduğu gibi ülkemizi bölmeye ve yıkmaya çalışan bu güçler karşısında başarı ile görevini yerine getiriyor” dedi.
"TERÖRLE OLAN MÜCADELEMİZ SON NOKTASINA KADAR KARARLILIKLA DEVAM EDECEK"
Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Taner Yıldız da, terörle olan mücadelenin son noktasına kadar devam edeceğini söyleyerek, "Türkiye’nin ilerleyen, büyüyen ve gelişen yapısı içerisinde daima bölmek ve parçalamak isteyen, özelikle bulunduğu bölgede, sıkıntılı bir ortamda ve daha çok karıştırılmak istenilen bir bölgede daha güçlü bir hükümet ile ve daha güçlü bir irade ile bulunmanın zorunluluğu ortadadır. Türkiye’nin en büyük kamburu ve en büyük belası olan PKK ve terör belasını Türkiye er yada geç mutlaka üzerinden atacaktır. Bu ülke kolayına kurulmadı. Şehit kanları ile beraber yoğrulan bu topraklarımız kolayına tabi ki bozulmayacaktır" ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin 1 karış toprağının çok kıymetli olduğunu söyleyen Yıldız, "Bizler hep beraber 7’den 77’ye kadar, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a varıncaya kadar bütün her karış toprağımızın bizim için muazzez olduğu hep beraber biliyoruz. O yüzden bozguncular maksatlarına ulaşamayacaklar. Hedeflerine ulaşamayacaklar. Özellikle son günlerde onlara verdirilen büyük zayiatlar daha da hırçın hale getirilmiş olabilir. Hiç önemli değil. Biz terörle olan mücadelemizi son noktasına kadar büyük bir kararlılıkla devam ettireceğiz. Bununla alakalı herhangi bir tereddüt söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Protokolü, Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği’ni Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Protokolü, Şehit Aileleri Ve Gaziler Derneği’ni Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı