KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan Kayseri Şeker Yaz Kurslarını Ziyaret Etti

IHA
04.08.2015 - 12:55Son Güncelleme :

KAYSERİ ŞEKER

IHA

1980’li yıllarda Kayseri Şeker Spor ’un Lisanslı sporcusu olan AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, yaz kurslarında örnek bir uygulamanın Kayseri Şeker tarafından hayata geçirildiğine dikkat çekti.
Kayseri Şeker Spor Köksal Demirok Tesisleri’nde futbol, güreş, satranç ve masa tenisi, Din ve Ahlak Bilgisi branşlarında11 öğretmen tarafından kurs görmekte olan 420 öğrenciyi ziyaret eden AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’a örnek yaz spor okulu uygulamalarından dolayı teşekkür etti. Doğan’a Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay tarafından 38 numaralı Kayseri Şeker Spor forması hediye edildi. Ziyaret esnasında yapılan penaltı atışlarında ise 7-7 berabere kaldı. Kayseri Şeker Spor ’un hem voleybol hem de basketbol lisansı sporcusu olan Milletvekili Doğan, tesislerdeki yaz spor okulunda yaş gurupları ve branşlara göre kurs gören öğrencileri ziyaret edip hocalarından bilgi aldıktan sonra yapmış olduğu açıklamada; “Kayseri Şeker’de yaz okulunun açıldığını öğrenince biraz gençlik yıllarıma gittim. 19-20 yılını Kayseri Şeker Fabrikası lojmanında geçiren, buranın kültürü ile büyüyen, buranın atmosferinde yetişen, aile terbiyesini bu camiada alan birisi olarak yanınızda olmak istedim. Heyecanlandım, duygulandım ve sizleri görmek istedim. 80’li yıllarda böyle imkanlarımız yoktu. O zamanlar topraktı ve iki tane kale de vardı. Ama burası bizim için büyük bir imkandı. Buna rağmen Kayseri Şeker Spor’da gayet başarılı sonuçlar alıyorduk. Özellikle burada gençlik döneminden kalan arkadaşlarım da var. Voleybolu ve basketbolu lisanslı olarak birlikte oynadık. Hepinize tavsiye ediyordum. Bir takım oyununu mutlaka oynayın, böylece bir ekip ruhu kazanırsınız. Büyüdüğünüz zaman aile hayatınıza, geleceğinize yansıyacaktır. Ekip ruhu çok önemli bugün bunların temellerini atıyorsunuz, bu çok önemli. Aynı zamanda burada dini, ahlaki bilgilerin de verildiğini görünce, gençlerin içinde bulunduğu boşluğun burada doldurulduğunu görüyoruz. Hem fiziki hem fikren çocuklarımızı eğitmemiz hem de manevi olarak ruhen doyurmamız lazım. Bu üçayak boş olursa gençlerimiz boşluğa düşüyor, terörizme bulaşıyor. Kayseri Şeker Fabrikası’nın sosyal sorumluluk programı çerçevesinde yaptığı bu uygulamayı son derece önemsiyor, diğer kurumlara da örnek olmasını diliyorum. Bu vesile ile katkısı olan, düşünen, hayata geçiren tüm yöneticilere başkanımın şahsında teşekkür ediyorum” dedi.
Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan’ın Kayseri Şeker yaz kurslarını örnek olarak göstermesinden ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay’da yapmış olduğu konuşmada; “Kurslarda hem bedensel eğitim hem de din kültürü ve ahlak eğitimi de alıyorlar. Bu konuda uzman hocalarımız bu katkıyı sağlıyorlar. Biz bu kursları Kayseri Şeker olarak herhangi bir ücrete tabi tutmadan sosyal sorumluluğumuz içerisinde yapıyoruz. Bütün masrafları Kayseri Şeker ve Kayseri Şeker Spor tarafından karşılanıyor. Yaz okullarımız sadece Kayseri de değil Boğazlıyan’da da vardır. Orda da 100-150 civarında öğrencimiz bu imkanlardan yararlanıyor. Yeni yetişen nesillerimize milli kültürümüzü ve dinimizi, ahlaki özelliklerimizi kazandırmak arzusunun yanında aynı zamanda beden gelişimine de katkı sağladığımızı düşünüyoruz. Hocalarımız bu görevi özveri ile yapıyorlar. Milletimizin geleceği olan bu gençlerin eğitimlerden en iyi şekilde faydalanmalarını ve milletimizi en iyi şekilde temsil etmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan Kayseri Şeker Yaz Kurslarını Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan Kayseri Şeker Yaz Kurslarını Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı