« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kayseri kış sporları için önemli bir merkez

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Dr. Özer Ayık, Kayseri'nin, kış sporları için önemli bir merkez olduğunu bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Özer Ayık, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Kayseri'nin federasyonları için çok önemli bir şehir olduğunu kaydetti.

Bunda Özhaseki'nin çalışmalarının önemli bir katkısının olduğunu ifade eden Ayık, şunları söyledi:

“Erciyes Kış Turizm Merkezi Projesi'ni yakından takip ediyoruz. Devlet Bakanımız Faruk Özak ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü de aynı şekilde projeye büyük önem veriyorlar. Yapılacak olan yatırımlar sayesinde Erciyes, uluslararası çapta bir kayak merkezi haline gelecek, dünya şampiyonalarına ve olimpiyatlara ev sahipliği yapacak. Bu büyük projeye sizin önderliğinizde, federasyon olarak yardımcı olmaya hazırız. Kayseri, kış sporları için önemli bir merkez.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki de, Erciyes Kış Turizm Merkezi'nin her yönüyle çok büyük kazanımlar sağlayacağını belirtti.
Ankara, İstanbul, Antalya gibi doğal merkezlerin çeşitli yönleriyle öne çıktığını ve kendiliğinden bir gelişim gösterdiğini vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“Anadolu şehirleri ise özel gayrete muhtaç. Bu şehirlerin durumu yöneticilerinin çalışmasına, geleceğe yönelik proje ve yatırım geliştirmesine bağlı. Aksi takdirde bu şehirler küçülüyor, göç veriyor ve geçmişini arar hale düşüyor. Biz Kayseri'de önemli yatırımları hizmete sunmaya gayret ediyoruz. Bunların arasında da Erciyes Projesi'nin ayrı bir önemi var. Kayseri ile birlikte hem etrafının hem de tüm Türkiye'nin yararına olan bir proje.”

Özhaseki, ekonomik, sosyal ve sportif yönden birçok gelişmeye kapı açacağına inandıkları Erciyes Projesi'nde önümüzdeki yıldan itibaren inşaat çalışmalarının başlanacağını da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz