KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Kadın Platformu, Melikgazi'yi ziyaret etti

DHA
29.03.2016 - 15:34Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Kadın Platformu Üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret ederek, belediyenin kadınlara yönelik çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Melikgazi Belediyesince bayanlara yönelik ve bayanlar için özel yapılan yatırım ve hizmetlerden dolayı bayanlar adına teşekkür ettiklerini söyleyen Kayseri Kadın Platformu sözcüsü Ayşe Uzunlu, ''Biz Kayseri’de bulunan STK’lar özellikle kadın çalışmaları yapan ve duyarlı olan kişiler bir araya geldik. Siyasi partilerin katılımı ile kadın platformu oluştu. Bir buçuk yıl önce attığımız temel ilerleyen dönemde büyüdü. Daha önce 10 kişi ile başladığımız olay hızla çoğaldı. Belli konularda siyasi düşünce farklı gözetmeden ortak olarak kadın duyarlılığı ve kadın bakışı açısıyla olaylara duygumuzu ve düşüncelerimizi yansıtmaya çalışıyoruz. 8 Mart ile 5 Aralık ve kadına şiddet günleri ortak mücadele günlerimiz. Sizin duyarlılığınızı biliyoruz. Mel-Mek kurslarınız sayesinde birçok ev hanımına meslek öğretiyorsunuz'' dedi.

Kayseri Kadın Platformu ile her zaman birlikte ve dayanışma içerisinde çalıştıklarını ve beraber projeler ürettiklerini anımsatan Başkan Büyükkılıç “Kayseri’de Sivil toplum örgütleri açısından kadın platformu çok önem arz ediyor. İnsan odaklı bir çalışma yapan böyle kuruluşun önemsenmemesi gibi anlayış söz konusu olamaz. Biz bu anlamlı çalışmada yanlarında bulunmak üzerimize düşün konularda yardımcı olmak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada görevlerimiz arasındadır. Ortak çalışma ile Kayseri’de kadınlara yönelik yeni bir etkinlik ve yeni bir kampanya ile Kayserili hanımlara özel seminerle düzenleyeceğiz. Ayrıca Meslek Eğitim Kurslarımız da yine ortak çalışmaları değerlendireceğiz. Melikgazi Belediyesi sosyal belediyecilik çalışmaları ile toplumda denge unsuru sağlamakta ve toplumsal barış ile birliğe vesile olmaktadır'' diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Kadın Platformu, Melikgazi'yi ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Kadın Platformu, Melikgazi'yi ziyaret etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı