KAYSERİ HABERLERİ

‘Kayseri İlinde Mesleki Eğitimin Yaygınlaştırılması’ Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı

IHA
20.08.2015 - 14:24Son Güncelleme :

ERÜ TOPLANTI

IHA

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) ‘Kayseri İlinde Mesleki Eğitimin Yaygınlaştırılması’ Avrupa Birliği Projesi’nin kapanış toplantısı yapıldı.
Sabancı Kültür Sitesi’nde Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını Okul Müdürü Doç Dr. Demet Ünalan, programın gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Toplantıda daha sonra konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdülhakim Coşkun ise, Erciyes Üniversitesi’nin son yıllarda sosyal projelere ağırlık verdiğini söyleyerek, “Projenin hazırlık aşaması uzun emekler harcanarak yapılıyor. Önemli ve sosyal bir projedir. Erciyes Üniversitesi son yıllarda sosyal projelere ağırlık vermektedir. Üniversitelerin klasik olarak temel amaçları bilim vermektir. Ancak dünyada üniversite kanunu da diğer kanunlar ve ihtiyaçlarla birlikte hızla değişmektedir. Bilim üretilmesi zaten araştırma yapan üniversitelere ve bundan da artık gençlerin toplumla içli dışlı toplumla temas eden yeni nesil üniversitelere doğru geçiş oluyor. Bizde Erciyes Üniversitesi olarak Anadolu’daki üç büyük şehrimizin gerek ulusal gerek uluslararası ya birinci ya da ikinci oluyoruz. Erciyes Üniversitesi artık Anadolu’nun en güçlü üniversitelerinden birisi olarak toplumla daha fazla temas etmeye başladı. Elbette bilim üretiyoruz, üreteceğiz. Bilimin karşılığını kısa sürede almayabiliriz. Ancak bilimin yanında araştırmalar yapmak, ürün geliştirmek, bu ürünleri paketlemek ve ticari ürüne dönüştürmek ve toplum ekonomi refahına katkı sağlamak atık tüm üniversitelerle birlikte Erciyes Üniversitesi’nin de en önemli görevlerinden biridir” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Halil Bayraktar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Demet Ünalan tarafından ‘Kayseri İlinde Mesleki Projelerin Yaygınlaştırılması’ konusunda katılımcılara sunum verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden ‘Kayseri İlinde Mesleki Eğitimin Yaygınlaştırılması’ Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Kayseri İlinde Mesleki Eğitimin Yaygınlaştırılması’ Projesinin Kapanış Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı