KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri İHH Halkla İlişkiler Sorumlusu Mahmut Satıcı:

IHA
26.02.2015 - 12:03Son Güncelleme :

KAYSERİ İNSANİ YARDIM VAKFI (İHH) HALKLA İLİŞKİLER SORUMLUSU MAHMUT SATICI “2014 YILI İÇERİSİNDE YARDIMA MUHTAÇ OLANLARA EN AZ 100 TIR DOLUSU YARDIM MALZEMESİ GÖNDERMEK İÇİN SÖZ VERMİŞTİK. BİZLER BU SÖZÜ 103 YARDIM TIRI GÖNDEREREK YERİNE GETİRMİŞ OLDUK” DEDİ.

IHA

Kayseri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Halkla İlişkiler sorumlusu Mahmut Satıcı “2014 yılı içerisinde yardıma muhtaç olanlara en az 100 TIR dolusu yardım malzemesi göndermek için söz vermiştik. Bizler bu sözü 103 yardım Tırı göndererek yerine getirmiş olduk” dedi.
Mahmut Satıcı ayrıca “Suriye’de yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize Kayseri ve çevresinde yaşayan halkın hem yardımlarını hem de dualarını ulaştırıyoruz. Kayseri’de 7’den 70’e herkes yardımlarıyla destek verdi. Genç kardeşlerimiz çeyiz sandığından yazmalarını ve çoğu insanımız evine aldığı kumanyanın bir kısmını bizlerle paylaştı. Suriye’de zalim Esad’ın yapmış olduğu zulmün biran önce bitmesini temenni ediyoruz. Suriyeli kardeşlerimize Kayseri’de toplanan yardımları ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.
Çin devletinin baskıları yüzünden Doğu Türkistan’dan kaçarak Kayseri’ ye sığınan Uygur Türklerine de yardım yaptıklarını belirten Satıcı “Bu arada geçen aylarda Doğu Türkistan’dan gelen yaklaşık 400 kişiden oluşan kardeşlerimize de Kayseri’de idari ve mülki amirlerle beraber içinde İHH olmak üzere birçok STK bu kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamıştır ve yardımlarımız hala devam etmektedir. Biz Kayseri İHH olarak 2014 yılında bir basın toplantısında, bu yıl içerisinde en az 100 TIR dolusu yardım malzemesi göndermek için çalışacağımızın sözünü vermiştik. Bizler bu sözü 103 yardım Tırı göndererek yerine getirmiş olduk. Bu yıl da yardımlarımız aralıksız devam etmektedir” ifadelerinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri İHH Halkla İlişkiler Sorumlusu Mahmut Satıcı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri İHH Halkla İlişkiler Sorumlusu Mahmut Satıcı: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı