KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri, hain saldırının yasını tutuyor (3)

DHA
18.12.2016 - 13:28 |Son Güncelleme :
DHA

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN ORTAK TEPKİ: AYRIŞMAYACAĞIZ
Türkiye Odalar Birliği önderliğinde, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), HAK- İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD),Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) başkan ve yöneticileri Kayseri’ye gelerek, çeşitli ziyaretlerde bulunarak, Kayseri halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.
OLAY YERİNDE DUA ETTİLER
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri önce şehit erlerin cenazelerinin uğurlama törenine katıldı. Yöneticiler daha sonra Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Büyükşehir’deki ziyarette sivil toplum örgütlerinin başkanları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir süre görüşerek, olaydan duydukları üzüntüyü ve taziyelerini söyledi. Heyet daha sonra, patlama olan yere geçerek, burada şehitler için dua etti. Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki heyet daha sonra Radisson Blu otelinde 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir araya geldikten sonra, Kayseri Sanayi Odası'nda (KAYSO) ortak açıklama yaptı.
"BİZİ BÖLEMEDİKLERİ İÇİN VAHŞİLEŞİYORLAR"
Heyet adına hazırlanan bildiriyi okuyan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:
"Maalesef milletimizin huzurunu bozmak isteyenler dün, huzur şehri Kayseri’de çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdi. Tek bildikleri işi yaptılar. Kalleşçe bir terör saldırısı yaşadık. Saldırıda şehit olan askerlerimize, bu vatanın kahraman evlatlarına Allah’tan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanmak isteniyor.Sözde birbiri ile ilgisi olmayan PKK, DAEŞ, FETÖ gibi terör örgütlerinin hepsi, aynı dönemde ülkemizi hedef alıyor. Terör saldırıları ile birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmak isteniyor. Önce 15 Temmuz darbe girişimi, geçen hafta İstanbul’da polisimize, şimdi Kayseri’de askerimize yapılan hain saldırı. Bu derece aşağılık ve kahpece bir hainliği dünyada çok az millet yaşamıştır.Ama başaramıyorlar, başaramadıkça vahşileşiyorlar. Hesap edemedikleri şu: Onlar polisimize, askerimize el uzattıkça bu millet polisine ve askerine daha fazla sahip çıkıyor, daha sıkı bağrına basıyor. Onlar saldırdıkça bu millet birbirine daha fazla kenetleniyor. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz. Herkesin şunu çok iyi bilmesi lazım: Terör örgütlerinin ırkı, dini, mezhebi, ideolojisi yoktur. Terör örgütleri kendilerini satılığa çıkarmış, kendilerini efendilerine peşkeş çekmiş katil sürüleridir. Devletimiz terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında dünyada eşi görülmemiş bir mücadele veriyor. Elbette bizlere bu acıları yaşatanlardan hesap soracaktır. Vatandaş olarak bizlerin görevi ise bizi teslim almak isteyen teröre karşı tek ses, tek yürek olmaktır. Bu süreçte aman tuzaklara, provokasyonlara dikkat. Oyuna gelmeyelim. Gerçek vatanseverlik, terörden medet umanların en çok korktuğu şeyi yapmaktır. Yani birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmaktır. Gün bir olma, iri olma, diri olma günüdür. Ayrışmayacağız, birleşeceğiz. Türkiye’nin bütün kesimlerini temsil eden meslek ve sivil toplum kuruluşları olarak bizler de bunu yapıyoruz. Ülkemizin birliğine, refahına ve geleceğine sahip çıkıyoruz. Terör örgütleri ile arasına mesafe koyamayan, terör örgütü üyelerini şu veya bu bahaneyle barındıran ülkelerin, bu süreçte ne demokrasi, ne hukuk, ne de insan hakları konusunda söyleyecek sözü olamaz. Bizler toplumun tüm kesimleri olarak sonuna kadar devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanındayız, aziz Türk milletimizle birlikteyiz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri, hain saldırının yasını tutuyor (3) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Aralık 2016 tarihinde saat 13 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri, hain saldırının yasını tutuyor (3) haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:08
 • Güneş
  07:36
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı