KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri’de Milli Eğitim’in Açtığı TEOG Ve YGS Kurslarına Yoğun İlgi

IHA
31 Temmuz 2015 - 11:59Son Güncelleme : 31 Temmuz 2015 - 12:00

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BİLAL YILMAZ ÇANDIROĞLU, DERSHANELERİN KAPATILMASININ ARDINDAN ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN HAZIRLANAN KURSLARDA KAYITLARIN DEVAM ETTİĞİNİ HATIRLATARAK, "KURSLARIMIZ DERSHANELERDEN DAHA ÜSTÜN" DEDİ.

IHA

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, dershanelerin kapatılmasının ardından ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanan kurslarda kayıtların devam ettiğini hatırlatarak, "Kurslarımız dershanelerden daha üstün" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi’nde düzenlendiği basın toplantısı ile ortaokul, lise ve mezun düzeydeki öğrencilere yönelik YGS, LYS ve TEOG seviyesinde planlanan kurslar, Tam Öğrenme Projesi ve dershanelerin durumu hakkında bilgiler verdi. Burada konuşan Çandıroğlu, "Dershanelerin kapatılması ile ilgili süreç hepimizi malumudur. İlk yasanın çıktığı günden itibaren biz geçen yılda bütün ortaokullarımızda ve bütün liselerimizde kurs ihtiyacı ve kurs talebi olan vatandaşlarımızın ve çocuklarına kurs imkanı sağlamıştık. Bu sene malum dershaneler eğitim ve öğretim hayatı içerisinde olmayacak. Geçen sene bunların bir kısımları faaliyetlerine devam etmişti. Bu dershanelerden şuan itibari ile 15 tanesi liseye, 9 tanesi de ortaöğretime dönüşmüş durumdadır. Bu ilgili alanlarda yine geçen sene yaptığımız gibi bu sene de bütün ortaokullarda ve liselerde bu kurs çalışmalarını yapmış durumdayız. Hiçbir vatandaşımız gelip de ‘arkadaş benim çocuğum kursa gitsin’ deyip de geri göndereceğimiz bir tane çocuk yok. Vatandaşlarımıza bunun bilgisini vermek isterim. Bizim yaptığımız çalışmalar bizim yaptığımız hazırlıklarda dershaneden ne bekliyorlarsa bunun çok daha üstünde, çocuklarımızın eğitim ile ilgili yardımla ilgili bütün süreçlerini tamamen karşılayacak durumdadır. Gerek mantalite olarak gerek öğretmen arkadaşlarımızın gayretleri olsun, aratmayacakları ve çocuklarımızın başarısına ciddi anlamda katkı sağlayacaklarını düşündüğümüz bütün planlamasını biz burada İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bununla birlikte Melikgazi Belediyemizin de bize çok ciddi yardım ve katkıları var. Diğer belediyelerimiz de mekan konusunda ve kaynak temini noktasında çalışmalarımız devam ediyor ama planlama noktasında şimdiye kadar herhangi bir eksikliğe fırsat vermeden tamamladığımız bir süreç söz konusudur. Burada kurs verirken sadece okullarımızda devam eden öğrencilerimize anlaşılmasın. Bizim ortaokullarda ve liselerde öğrencilerimiz olan çocuklarımıza yönelik kurs çalışmamız olacak. Bunun yanında mezun olan öğrencilerimize de var. Mezun olmuş 6 bin öğrencimizle alakalı süreç Halk Eğitim Müdürlüğümüzün planlaması ile yürüyecek bir süreçtir. Bunu 9 bine kadar da çıkaracağız. O alanda hiçbir eksikliğe fırsat vermeden ve talep eden öğrencimizi geri göndermeden karşılayacağımız bir süreç söz konusudur" ifadelerini kullandı.
"KURSLARIMIZDA SIKINTI OLMAYACAK"
Çandıroğlu, "Vatandaşlarımızın çocuklarına yönelik sınavlara hazırlanma noktasında ’benim çocuğum nasıl hazırlanacak?’ ve ’dershanelerin kapatılmasından dolayı bir sıkıntı yaşayacak mıyız?’ diye düşünmelerine gerek yok. Biz bu süreçlerin tamamını ilmek ilmek dokuyarak tamamlamış durumdayız. Eğitim öğretim kadromuzla, okullarımızla ve öğretmen arkadaşlarımızın bilgisi ile bu sürece hazır olduğumuzu bütün vatandaşlarımıza bunun duyurusunu yapmak için toplantı düzenledik. Düzenlediğimiz kurslar 20 kişilik olacak. Sınıfta bulunan öğrenci sayısı 20’yi aşmayacak. Ortaokullarda 188 grupta 3 bin 549 öğrenci kurslara devam ediyor ama planlanan ise 3 bin sınıfta 60 bin öğrencidir. Liselerde 2 bin sınıfta 40 bin öğrenci. Lise mezunlarında ise 500 sınıfta 10 bin öğrenciyi planlıyoruz. Talep gelmesi noktasında da eğitim ve öğretim süreçlerinin tamamını hazırlamış durumundayız" diye konuştu.
"ARTIK DERSHANE DİYE BİR OLGU YOK"
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ayrıca, "Anayasa Mahkemesi kararı iptal etti ama önceki yasayı da yürürlüğe koymadı. Bugün itibari ile Anayasa Mahkemesi’nin bu kararı iptal etmesi dershanelerin geri geldiği anlamına gelmiyor. Şuan Milli Eğitim Bakanlığımızın ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü mevzuatında dershane diye bir olgu yok. Zaten olmadığı içinde bu kursları planlama noktasına girdik ve hazırlığı da bunun için yaptık" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri’de Milli Eğitim’in Açtığı TEOG Ve YGS Kurslarına Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri’de Milli Eğitim’in Açtığı TEOG Ve YGS Kurslarına Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:03
  • Guneş
   05:50
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:33
  • Yatsı
   21:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı