KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Çevre Dostları Derneği Başkanı Coşkun'dan çevre açıklaması

DHA
07.04.2018 - 10:59Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Çevre Dostları Derneği Başkanı Gülhanım Coşkun, İskenderun'da düzenlenen Türkiye Çevre Platformu toplantısı sonuç bildirgesiyle ilgili olarak, yenilenebilir enerjinin öneminden bahsederek,  “Yenilenebilir enerji yaşanabilir bir dünyanın anahtarıdır. Yenilenebilir enerji bağımsız Türkiye, temiz dünya demektir” dedi.

Türkiye Çevre Platformunun sonuç bildirgesini paylaşan Kayseri Çevre Dostları Derneği Başkanı Gülhanım Coşkun, "Ülkemizin enerji bağımsızlığı ve dünyamızın iklim değişikliği ile mücadelede en önemli güç yenilenebilir enerjidir. Ancak maalesef ülkemizde bazı gruplar, platformlar özellikle rüzgâr, güneş ve biyogaz enerji sistemleri hakkında bilerek ve isteyerek olumsuz, gerçeği yansıtmayan, hakkaniyete ve hukuka uygun olmayan bilgiler paylaşarak algı yönetmeye çalışmaktadır. Yenilenebilir enerji hakkında yalan/yanlış bilgilere itibar edilmemelidir" şeklinde konuştu. Coşkun konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Tüm dünya ülkeleri yüzünü yenilenebilir enerjiye dönmüşken ülkemizde engellenmeye çalışılması kabul edilemez. Yenilenebilir enerji yaşanabilir bir dünyanın anahtarıdır. Yenilenebilir enerji bağımsız Türkiye, temiz dünya demektir.  Yenilenebilir enerji ve enerjinin etkin kullanımı tüm siyasi partilerin programlarına alınmalıdır. Kent planlamaları yapılırken coğrafi koşullar, jeolojik koşullar, doğal koşullar göz önüne alınmadan planlamalar yapılmamalıdır."
FOTOLU

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kayseri Çevre Dostları Derneği Başkanı Coşkun'dan çevre açıklaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı