KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri Baro Başkanı Konaç:Her gün gelen şehit haberleriyle gönlümüz yanıyor

DHA
05 Nisan 2016 - 13:31Son Güncelleme : 05 Nisan 2016 - 13:32

Kayseri Baro Başkanı Konaç:Her gün gelen şehit haberleriyle gönlümüz yanıyor

DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, terörle mücadelede devletin büyük bir çaba gösterdiğini belirterek, ''Her gün gelen şehit haberleri ile gönlümüz yanıyor. Doğu ve Güneydoğu Bölgemiz, masum bölge insanı için yaşanılamaz hale geldi'' dedi.
Baro Başkanı Konaç, ülkenin içinde bulunduğu ve herkesi üzen, maddi ve manevi terörle her gün hüzünler yaşanan bir şehirde, 5 Nisan Avukatlar Günü'nü kutluyor (!) gibi yapmanın psikolojisi ile yine karşı karşıya olduklarını bildirdi. Konaç, ''Daha dün yine bir şehidimizin ardından ağıtlar yakarak, tüm ülkemiz de olduğu gibi şehrimizde de kahrolduğumuz günler yaşıyoruz. Mesleki olarak en mutlu olmamız gereken bu günde, klasik cümlelerimizden her dönem kurduğumuz cümleleri yine tekrar etmenin çok da mana ifade etmediğinin bilinci ile yargının kurucu unsuru, bağımsız savunmanın temsilcisi bizler buruk bir mutluluk yaşadığımızı belirtmeyi Kayseri Barosuna bağlı 1235 avukatımız adına vazife sayıyoruz'' ifadelerini kullandı.
Terörle mücadelede devletin büyük bir çaba gösterdiğini kaydeden Baro Başkanı Fevzi Konaç, şunları söyledi:
''Her gün gelen şehit haberleri ile gönlümüz yanıyor. Doğu ve Güneydoğu Bölgemiz, masum bölge insanı için yaşanılamaz hale geldi. İçeriden ve dışarıdan çizilen senaryolarla ülkemiz büyük bir oyunun ortasında kalmış durumda. Böyle bir ortamda her türlü siyasi çekişmeleri, dünya görüşlerini ve farklı yaşam biçimlerimizi bir kenara koyarak vatanımızın, bayrağımızın ve devletimizin birliği üzerine tam bir ittifak halinde olmamız gerekir diye düşünüyoruz. Bu zor zamanda vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Altını çizerek belirtiyoruz ki; Kayseri Barosu Avukatları olarak, bir tarafta demokratik hukuk devletinde yargılama faaliyetlerinin en temel unsuru olan savunma görevini ve yürüttüğümüz görevin sorumluluk ve bilinci içerisinde mesleğimizi icra ederken, diğer tarafta vatan ve bayrak savunmasında tam bir sorumluluk duygusu içerisinde, birliğin ve kardeşliğin en öncü savunuculuğunu yapmayı mesleğimizin de üstünde bir görev olduğunu ifade etmek istiyoruz.''
Konaç, Ortadoğu’da kaynayan kazanın, bir yandan güneyde Türkiye'ye büyük bedeller ödetirken, milyonlarca masum insanın Anadolu’ya canlarını kurtarmak için sığınmışken, bir başka acı haberin de Karabağ’dan geldiğini vurguladı. Fevzi Konaç, ''Kardeş Azerbaycan’dan gelen şehit haberleri tüm milletimizi üzdü ve bizleri de yaraladı. Batı yine aynı iki yüzlülüğü ile Ortadoğu’daki dramı görmediği gibi Azerbaycan’ı da görmedi, görmüyor'' dedi.
SEVGİ VE MERHAMET İKLİMİNİN YENİDEN TESİS EDİLMESİ ŞARTTIR
Baro Başkanı Fevzi Konaç, ''Ülkemiz bir taraftan terör belası ile mücadele ederken, yine ülkemizin dört bir tarafından gelen çocuğa cinsel istismar, tecavüz ve kadına şiddet haberleriyle toplumca sarsılıyoruz. Geçmişte dilimize almaktan haya ettiğimiz kavramlar, artık günlük hayatımızın bir parçası oldu. Bir yandan, bunların konuşulmasının suçu yaygınlaştıran bir etkisinin olduğu korkusu yaşarken, diğer yandan sorunun farkında olarak hastalığın tedavisine katkı sağlamak adına cesurca konuşmanın gerekip gerekmediğinin ikilemini yaşıyoruz. Tüm bu taciz, tecavüz ve şiddet vakalarıyla birlikte ahlak, sevgi ve merhamet eksikliğinin toplumda giderek daha da belirgin bir hal aldığı apaçık ortadadır. Bu ülkenin yüzlerce yıldır bir arada yaşayan bireyleri olarak eğer biz bu iklimi yeniden tesis edemezsek, sadece cezaların artırılması, hukuki ve cezai düzenlemeler ile çözüme kavuşamayacağımız da bir gerçektir'' ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri Baro Başkanı Konaç:Her gün gelen şehit haberleriyle gönlümüz yanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Nisan 2016 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri Baro Başkanı Konaç:Her gün gelen şehit haberleriyle gönlümüz yanıyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:29
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı