İZMİR HABERLERİ

Kaynaklar Tırmanış Şenliği ilgi gördü

DHA
27.04.2017 - 13:08Son Güncelleme :
DHA

TÜRKİYE'deki tırmanış tutkunlarını bir araya getiren Kaynaklar Tırmanış Şenliği bu sene de İzmir'de, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı. Şenliği dünyaca ünlü Red Bull sporcusu Kilian Fischhuber de katıldı.

Burada tırmanış sporcularına dersler veren Kilian'a gösterilen ilgi büyüktü. İzmir'deki tarihi yerleri de gezen Kilian, Türkiye'deki farklı noktaları görmeye karar verdi. 7 Mayıs'a kadar Ege Bölgesi'nin tırmanış için uygun yerlerine gidecek olan Kilian, ilerleyen zamanlarda da buralarda çalışmalarını sürdürmeyi planlıyor. Testlerini bitirdikten sonra tekrar İzmir'e dönecek olan Avusturyalı sporcu, 7 Mayıs'ta omurilik felçlilerinin tedavisine kaynak sağlamak üzere düzenlenecek Wings For Life World Run'a da katılacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kaynaklar Tırmanış Şenliği ilgi gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kaynaklar Tırmanış Şenliği ilgi gördü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı