ANKARA HABERLERİ

Kaynağı bilinmeyen suyu arıtmadan kullanmayalım

Hürriyet Haber
11 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 10 Kasım 2009 - 20:47

RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, ABD’nin bir çok eyaletinde su arıtma cihazı kullanımının kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çekti.

Hürriyet Haber

ABD’nin bir çok eyaletinde evlerde ve işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmanın kanunen zorunlu hale getirildiğine dikkat çeken RainSoft Türkiye Genel Müdürü Selim Erdoğan, su ve arıtmanın önemini şöyle anlattı:

“Dünya yüzeyinin yüzde 70’i sularla kaplı olmasına rağmen, bunun sadece yüzde 3’ü kullanılabilir niteliklere sahip. Bu kadar az olan ve hayatımızın her aşamasında kullandığımız su, çevresel ve doğal nedenlerle her zaman istenilen koşullara uygun olmayabilir. Son yıllarda baraj havzalarının etraflarının yerleşim bölgeleri, sanayi kuruluşları ile çevrilmesi sonucu, bu bölgelerde hızlı bir kirlenme gözleniyor. Her ne kadar yerel yönetimler baraj havzalarını korumaya çalışsalar da, bu çabalar yeterli olamıyor. Musluğumuzdan akan ve içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz bu suları kullanabilmek için bir işleme tabi tutmamız gerekiyor. Birçok ülke sulardaki kirliliğin farkına varmış durumda.

Pazar genişledi

Türkiye’de su arıtma sektörünün hareketlenmesi ve pazarın genişlemesi, 90’lı yılların başlarına rastlıyor. RainSoft olarak bizler de 1995 yılı itibariyle pazardaki yerimizi aldık. Sektörde, bizimle birlikte birkaç ithal marka daha var. Ancak 2001 yılında patlak veren ekonomik krizle birlikte iç pazardaki ithalatçı firmaların birçoğu ürün kalitesinden taviz verme veya piyasadan çekilme yoluna gitti.

Modern arıtma cihazları

Dünyadaki hızlı gelişmeye paralel olarak, Rainsoft Su Arıtma Sistemleri de teknolojisini yenileyerek modern arıtma cihazlarını müşterilerinin kullanımına sunuyor. Sunulan bu paketler, müşterilerimizin ihtiyaçları, talepleri ve kullandıkları suyun kalitesine göre değişiyor. Tüm bu belirleyici etkenler çerçevesinde, 450 ayrı ürün içerisinden müşterimizin ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak arıtma paketlerini sunuyoruz.”

Gazi’ye akademik kadro

GAZİ Üniversitesi Rektörlüğü, muhtelif birimlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Diş Hekimliği, Fen-Edebiyat, Teknik Eğitim, Tıp Fakültesi, Ticaret ve Turizm ile Gazi Eğitim Fakülteleri için üç profesör, bir doçent ve altı yardımcı doçent alacak.
Başvurular, 15 gün içinde rektörlüğün ilgili birimlerine yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kaynağı bilinmeyen suyu arıtmadan kullanmayalım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı