Kaymakam'dan Suriyeli mülteci dul kadın istedi - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Kaymakam'dan "Suriyeli mülteci dul kadın" istedi

  Hasan POLAT/DHA
  14 Mayıs 2013 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2013 - 10:08

  Ankara Kazan'da Kaymakam Veysel Beyru’nun düzenlediği halk günü toplantısına 80 yaşındaki Necati Yıldırım'ın ilginç isteği damga vurdu.

  Toplantıya katılan 80 yaşındaki Necati Yıldırım, Kaymakam Beyru'ya, “Duydum ki Türkiye’deki kamplarda Suriye’den gelen çok sayıda dul bayan varmış. Helal süt emmiş bir bayanla evlenmek istiyorum” dedi. Kazan Kaymakamı Veysel Beyru ise Necati dedenin talebi karşısında ne yapacağını bilemedi.

  EVLENMEK İSTİYORUM

  Necati Yıldırım, 9 ay önce eşini kaybettiğini ve 4 çocuğu olduğunu, ancak kendisine bakmadıkları için evlenmek istediğini belirtti. Yıldırım, “Duydum ki Türkiye’deki kamplarda Suriye’den gelen çok sayıda dul bayan varmış. Bunların içinden 50-60 yaşlarında abdestinde namazında olan, helal süt emmiş bir bayanla evlenmek istiyorum” dedi. SSK’dan emekli olduğunu söyleyen Necati Yıldırım, Kazan’da arsa ve tarlalarının yanında oturduğu evin de kendisine ait olduğunu söyledi.

  KAYMAKAMLIĞA DAHA ÖNCE DE BAŞVURMUŞ

  Herhangi bir sağlık sorununun olmadığını da belirten Necati Yıldırım’ın daha önce de aynı taleple birkaç defa kaymakamı makamında ziyarete gittiği öğrenildi. Kaymakam Beyru ise yaşlı vatandaşa, “Necati amca; bu çok hassas bir konu, dikkat et. Evlenmek vaadiyle seni dolandırmaya kalkanlar olabilir. Ancak bu nasıl olur, ne yaparız bilemiyorum. Böyle bir şey olabiliyor mu, ya da kamplarda Türkiye’den biriyle evlenmek isteyen bayanlar var mı, bir bakalım. Olursa sana yardımcı oluruz” dedi.

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  
  AnkaraBugün25 ºCAçık
  • Cmts26 ºC
  • Pazr26 ºC
  • Pzts21 ºC
  • Salı23 ºC
  • Çarş23 ºC
  • Perş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı